Advert

KOP’tan Niğde İl Özel İdaresi Projelerine Yaklaşık 17 Milyon Lira

KOP’tan Niğde İl Özel İdaresi Projelerine Yaklaşık 17 Milyon Lira
KOP’tan Niğde İl Özel İdaresi Projelerine Yaklaşık 17 Milyon Lira
Bu içerik 495 kez okundu.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kırsal kalkınma projeleri kapsamında Niğde’ye 17 milyon kaynak aktarıldı. Kaynağın onaylandığını belirten Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde İl Özel İdaresince hazırlanan KOP ile Güneşten Bal Akıyor Projesi ve diğer projeler ile beraber 16 milyon 827 bin 640 liralık desteği almaya hak kazandığını söyledi.
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında, bölge kırsalında kalkınmayı hızlandırmak amacıyla yürüttüğü projeler ve mali desteklemelerini 2017 yılında da sürdürmeye devam ediyor.
Niğde İl Özel İdaresi tarafından “KOP ile Güneşten Bal Akıyor” Projesinin başarılı 30 proje içerisinde yer aldığını belirten Şimşek, KOP Kırsal Kalkınma Programına yapılan 62 proje başvurusu sonunda idari ve uygunluk kriterlerini geçerek değerlendirme kurulu tarafından yapılan puanlama neticesinde 2017 yılında başarılı bulunan 30 projeden Niğde İl Özel İdaresince hazırlanan KOP İle Güneşten Bal Akıyor Projesi de diğer projeler ile beraber 16 milyon 827 bin 640 liralık desteği almaya hak kazandığını açıkladı.
KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Özel İdaresi arasında Kırsal Kalkınma Programı Kapsamında Yürütülecek “KOP İle Güneşten Bal Akıyor” Projesinin Uygulanması İzlenmesi ve Denetimine İlişkin imzalanan protokol kapsamında arıcılık sektöründe taşınabilir şebekeden bağımsız (offgrid) fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerinin kullanımının yaygınlaşacağını ifade eden Vali Yılmaz Şimşek, “İlimizde belirlenen 100 Arı yetiştiricisine güneş enerji paneli sağlanacak. Bu projelerin toplam maliyeti 613 bin 875 TL olup;429 bin 712 TL’si KOP İdaresi tarafından sağlanacaktır.Geriye kalan 184 bin 162 TL eşit oranda Niğde İl Özel İdaresi ve yararlanacak Arıcılar tarafından karşılanacaktır”dedi. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda