Advert

“Mevlid-i Nebi” Programı Düzenlendi

“Mevlid-i Nebi” Programı Düzenlendi
“Mevlid-i Nebi” Programı Düzenlendi
Bu içerik 427 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V.) anmak için “Mevlid-i Nebi” programı düzenledi. Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan program, Fakülte Dekanları ile Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel yanı sıra çok sayıda öğrenci ve davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Programda konuşma yapan İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit Avcı, hazırlanan program ile İslami İlimler Fakültesi hakkında bilgiler vererek başladığı konuşmasında “Buraya gelen çocuklarımız, yaratıcısını ve güzeli tanıyıp, islam dini ile o güzelin yolunda gidecektir. İslam; esenlik, barış, selamet, davranış güzelliği ve kalite demektir. Bizler bu yolda tevazu içerisinde memleketimize, dinimize ve milletimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.
Kuran-ı Kerim tilaveti, şiirler, ilahiler ve kompozisyonların yoğun ilgi gördüğü programda; Öğr. Gör. Süleyman Koyuncu, Okutman Bülent Koyuncu veÖmer Halisdemir Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından hazırlanan musiki dinletisi büyük beğeni topladı. Program, fotoğraf çekimi ve katkılarından dolayı emeği geçenlere, çiçek ile teşekkür belgesi takdiminin ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda