Advert
Advert

Göçmen Aileler, Vali Şimşek’i Makamında Ziyaret Etti

Göçmen Aileler, Vali Şimşek’i Makamında Ziyaret Etti
Göçmen Aileler, Vali Şimşek’i Makamında Ziyaret Etti Hamza TAV
Bu içerik 162 kez okundu.

Niğde’de ikamet eden göçmenler, 18 Aralık Göçmenler Günü dolayısıyla Vali Yılmaz Şimşek’i Makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette göçmen ailelerle sohbet eden Vali Şimşek, Göç İdaresi Müdürü Hacı Özmen’den ilimizde yaşamlarını sürdüren göçmenlerin sorunları hakkında bilgi aldı.
18 Aralık Göçmenler Günü’nün Ülkemizde ve Dünya çapında yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmanın hedeflendiğini belirten Vali Şimşek “Birleşmiş Milletler tarafından artan göçmen sayısına dikkat çekmek amacıyla 2000 yılında 18 Aralık “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi. Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olan 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce 2013 yılından beri resmi olarak kutlanmaktadır” dedi.
“İlimizde ikamet eden göçmenlerin barınması, topluma adaptasyonu ve çocukların eğitimi konularında da hem göç idaresi hem de diğer kurumlarımız gerekli çalışmaları yapıyor.” diye sözlerine devam eden Vali Şimşek, “Biz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da misafirlerimizi burada en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...