Advert

Niğde Kudüs İçin Tek Ses Oldu

Niğde Kudüs İçin Tek Ses Oldu
Niğde Kudüs İçin Tek Ses Oldu
Bu içerik 435 kez okundu.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Kudüs mitingine katılarak siyonist güçlere karşı tek yürek olduklarını belirtti. Derbent Mevkiinden çok sayıda vatandaşın katılımıyla başlayan yürüyüş Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda sonlandırıldı.
Yürüyüşün ardından Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanı'nda Kudüs mitingi gerçekleştirildi. Niğdelilerin büyük ilgi gösterdiği mitingde ABD'nin aldığı Kudüs kararına tepki gösterildi, İsrail'in Kudüs'te yaptığı zulümler sloganlarla protesto edildi.
Kudüs Müslümanların Kalbi
Kudüs mitingine katılan ve miting alanında bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, tarih boyunca zalim kavim ve milletlerin ayakta kalamadığını ve tarihin çöplüğüne gömüldüğünü belirterek; “Mahşer gibi toplanan Kudüs için yüreği yanan Niğdeliler meydanı doldurunuz. Bu meydanlar dolacaktı, bazıları görecekti sadece Niğde değil, Konya selam olsun, İstanbul selam olsun, İslamabad selam olsun, Bosna selam olsun, Bağdat, Şam selam olsun, Myanmar selam olsun yeryüzünde Müslümanın yaşadığı ne kadar yer varsa Kudüs için kıyamda herkese selam olsun. Herkes temiz elini temiz vicdanına koysun yıllar önce Daos’ta bir açık oturumda dünyanın seyrini değiştiren ümmetin lideri ne diyordu “one minuet” derken arkasından şu cümleyi söylüyordu. Siz katilsiniz zalimliğini yüzüne söylüyordu mertçe. Ümmet ayağa kalktı o zaman başladı bu. Şimdi biz buradan sesleniyoruz Ey Amerika biz İsrail’i biliyoruz nasıl bir zalim olduğunu. Ey Amerika Ey Trump sana mı düştü Kudüs’ü başkent yapmak. Sen kimsin? Amerika olmayla ne oldun? Sen tarihte var mıydın? Sen millet bile değilsin, yenileceksin, hüsrana uğrayacaksın. Kan akıttığın Ortadoğu seni boğacak. Sen katilsin. İşte meydan dolu meydan sesleniyor ey Amerika, ey zalimler biz ecdadımızın bin yıllık tarihinde nerde zalim varsa karşısında mazlumun yanında yer aldık. Niğde bu meydanda yine mazlumun yanında yer alıyor. ey İsrail ey Amerika dönüp tarihe bakın zalim kavim ve milletler tarihin çöplüğünde, ayakta kalamadılar sizde Ortadoğu’nun çöplüğünde boğulacaksınız. Müslümanlar bazı şeyleri hoşgörüyle karşılarlar ama Kudüs başka. Kudüs Müslümanların kalbi. Başkent ilan edildiğinden bu tarafa ümmetin lideri ne kadar şuurlu, ne kadar uyanık İslam birliğini topladı ve bütün Müslüman ülkelerin kararıyla Kudüs gerçek başkent oldu. Kudüs Filistin’in Kudüs Türkiye’nin Kudüs İslamabad’ın tüm İslam aleminin başkentidir. Bu sıradan bir başkent ilanı değil gerçekten birleşmiş milletlerin de faaliyetlerini gözden geçireceği bir yeniden diriliştir. Ne diyor cumhurbaşkanımız sadece başkent ilan etmek değil. Birleşmiş milletlere yapmış olduğu bu kanunsuz, hukuksuz beyanatla Amerika’yı şikayet ediyor. Eğer hukuk varsa dünyada sana düşmezdi başkent ilan etmek. Hukuk çerçevesinde yargılanacaksın ey Amerika. Zaten Müslümanların
vicdanında yargılandın zalimsin ey Amerika. Rabbimiz ne kadar güzel ifade ediyor. Şu cümle hepimizin yüreğine su serpiyor, yoksa öfkemiz büyük. ‘zalimler için yaşasın cehennem’ şanlı direnişi gösteren Niğdeli hemşehrilerime yeniden şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda