Advert

Altunhisar Projelere Doymuyor

Altunhisar Projelere Doymuyor
Altunhisar Projelere Doymuyor
Bu içerik 453 kez okundu.
Altunhisar'da 1 yıl içerisinde  7  proje kabul edilerek uygulanmaya hak kazandı. Altunhisar Kaymakamlığı İlçe Proje Birimince koordine edilen projeler kapsamında Teknik Destek Projelerinde;  
ENGELLİLERLE İLETİŞİM KURMA
VE İKNA SANATI",
MUHTARLARIMIZ BİLİNÇLENİYOR, YEREL YÖNETİMLERİMİZ
GÜÇLENİYOR", 
BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİSİ
BİLİNÇLENİYOR" 
projeleri desteklenirken Mali Destek projeleri kapsamında; 
ALTUNHİSAR DA KİTAP
OKUMA SEFERBERLİĞİ",
ALTUNHİSARLI ŞEHİT AİLELERİ
ÇANAKKALE DE",
HİJYENİK ÜRETİM SAĞLIKLI BESİN" 
Projelerinin ardından T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca açılan 2017 yılı 2 inci çağrı dönemi kapsamında hazırlanan "ALTUNHİSAR'DA ASIM'IN NESLİ YETİŞİYOR" Projesi de kabul edilerek  uygulanmaya hak kazandı. 
Altunhisar Kaymakamlığı öncülüğünde "Altunhisar İlçesi Güzelleştirme Cami, Kuran Kursu, Minare Yaptırma ve Yaşatma Kurs Talebelerini Koruma Derneği" başvuru sahipliğinde Altunhisar Belediyesi, Altunhisar İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında Yatılı Kuran Kursu Talebelerine yönelik hazırlanan "Altunhisar'da Asım 'ın Nesli Yetişiyor" projesi kabul edilerek  uygulanmaya hak kazandı. 
01 Şubat 2018 tarihinde başlayacak olan proje kapsamında öğrencilere yönelik olarak "Asım'ın Nesli" konulu seminer verilecek, Kız ve Erkek Yatılı Kuran Kurslarına Bilgisayar ve Kütüphane Sınıfları oluşturulacak, Kız Kuran Kursunda Kalan öğrencilerin sanatsal el becerilerini geliştirmeleri ve unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı hayatta tutmak amacıyla "Ebru Sanatı Kursu" verilecek, Kız ve Erkek Yatılı Kuran Kurslarında Kalan öğrencilere Çanakkale Turu düzenlenecektir. 
Çeşitli etkinlikler ve hediyelerin bulunduğu proje 31 Haziran 2018'e kadar devam edecektir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda