Advert

Müzeler Genel Müdürü Kurt, Bedesten’i Gezdi

Müzeler Genel Müdürü Kurt, Bedesten’i Gezdi
Müzeler Genel Müdürü Kurt, Bedesten’i Gezdi
Bu içerik 503 kez okundu.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt ile birlikte Niğde Belediyesi’ne ait tarihi Bedesten çarşısını gezdi. Bir dizi incelemelerde bulunmak için Niğde’ye gelen Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt tarihi Bedesten çarşısının bölümlerini inceledi. İnceleme sırasında Niğde Belediyesi Gönül Kapısı Sosyal Market, El Emeği Ürünler Pazarı ve Çay ve Okuma Salonları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde’nin tarihi yapısına sahip çıktıklarını vurguladı. 
Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için uygulanan askıda ekmek uygulamasını anlatırken Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt askıda ekmek uygulaması için bağış yaptı. El Emeği Ürünler Pazarı’nda da alışveriş yapan Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt böyle bir sistemi uygulamaya koyduğu için Belediye Başkanı Rifat Özkan’a teşekkür etti. Yalçın Kurt gezi sırasında; “Başkanım Allah razı olsun çok büyük bir hizmet” dedi.
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt’a ziyaret sırasında Belediye Başkanı Rifat Özkan’ın yanı sıra AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Belediye Başkan Yardımcıları ve Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Basri Akdemir eşlik etti. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda