Advert
Advert

Erbaş, Kur’an Kursu Açılışı Yaptı

Erbaş, Kur’an Kursu Açılışı Yaptı
Erbaş, Kur’an Kursu Açılışı Yaptı
Bu içerik 273 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, doğru din eğitiminin önemli olduğunu belirterek, Diyanet olarak yaygın din eğitimi konusunda çalışmalarının devam edeceğini bildirdi. Erbaş, çeşitli ziyaretler için geldiği Niğde'de, Muhammed-ül Emin Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu'nun açılışını yaptı.
Burada yaptığı konuşmada, başkanlık olarak doğru din eğitimine önem verdiklerini vurgulayan Erbaş, "Bu kurslarımızda nice evlatlarımız Kuran'ı, Hazreti Peygamberimizin örnek hayatını, ibadetlerini öğrenecekler. Doğru din eğitimi son derece önemlidir. Diyanet olarak da yaygın din eğitimi konusunda çalışmalarımız devam edecektir." ifadesini kullandı.
Şehit Apaydın'ın ailesine taziye ziyareti
Erbaş, açılışın ardından nisan ayında Şırnak'ın Uludere ilçesindeki operasyonda şehit olan Efe Osman Apaydın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Taziyede, Kur'an-ı Kerim okuyup dua eden Erbaş, şehitliğin peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olduğunu söyledi.
Erbaş, her insanın ölümü tadacağını ancak vatanı, dini için canlarını feda edenlerin mertebesinin şehitlik olacağını belirterek, gençlerin bu ruhla yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Erbaş, ayrıca İbrahim Baloğlu Yatılı Erkek Hafızlık Kur'an Kursu'nu da ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı