Advert

Serkan İbiş, Besyo Müdürü Oldu

Serkan İbiş, Besyo Müdürü Oldu
Serkan İbiş, Besyo Müdürü Oldu
Bu içerik 590 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu , Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Doktor Serkan İbiş; Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı.
DOÇ. DR. Serkan İbiş’in Kimdir
1973 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Nevşehir’de tamamladı. 1992 yılında Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne girdi. 1996 yılında bu bölümden mezun oldu. İstanbul Alibeyköy Lisesi’nde ve Nevşehir Kardelen Koleji’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı. 2000 yılında Niğde Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Niğde Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri Anabilim Dalında (Aerobik ve Anaerobik Egzersizin Bağışıklık Sistemine Akut Etkisi) isimli tezi ile Doktorasını tamamladı. 2014 Aralık ayında Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Doçentlik Sınavından sonra Doçentlik ünvanını aldı.
İbiş; Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanlığı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Akademik Kurul Üyeliği, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yönetim Kurulu Üyeliği, Niğde Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Sağlık ve Spor komisyon üyeliği, Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Dergisi Bölüm Editörlüğü ve çeşitli Ulusal ve Uluslararası Bilimsel dergilerde değerlendirme kurullarında görev almıştır. 12 uluslararası, 15 ulusal makalesi ve Uluslararası Kongrelerde 19 adet bildirisi bulunmaktadır.
İbiş; Nevşehir Köy Hizmetleri Spor, Niğde Bor Şekerspor, İstanbul Bağlarbaşıspor, kulüplerinde futbol oynamış olup, Niğde 51 spor ve Niğde Belediyespor Futbol Takımlarında teknik direktörlük yapmıştır. Kayseri Bölgesi Türkiye Futbol Antrenörleri Derneğinde Eğitim Kurulu üyeliği yapmıştır. Serkan İbiş evli ve iki çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda