Advert

Niğde’ye 9 Adet Üst Geçit Yapılıyor

Niğde’ye 9 Adet Üst Geçit Yapılıyor
Niğde’ye 9 Adet Üst Geçit Yapılıyor
Bu içerik 683 kez okundu.

Vali Yılmaz Şimşek Başkanlığında Niğde Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 2018 yılında Niğde’nin farklı bölgelerine yapılması planlanan üstgeçitler ve hızlı tren projesi ile Aktaş mevkiinde yapımı devam eden lojistik merkezi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Gündem maddelerini Demir Yolları yatırımlarının oluşturduğu toplantıya Vali Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, Niğde Ticaret Odası Başkanı Şevket Katırcı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 2.Bölge Müdürü Mahmut Yetkin ve 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ile TCDD bürokratları katıldı
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Kırıkkale- Kırşehir- Aksaray- Ulukışla hızlı tren hattı projesi ve hattın güzergâhı konularının masaya yatırıldığı toplantıda, yine Niğde’de son yıllarda yaşanan trafik sorununa büyük ölçüde çözüm getireceği öngörülen üst geçit projeleri ele alındı.
Toplantıda konuşan Vali Şimşek, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından yatırım programına alınan projelerin hangi aşamada olduğunu takip etmek, ilimizde yapılması planlanan demir yolu yatırımlarını izlenmek, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmek üzere gerçekleştireceğimiz toplantı, inşallah Niğde’miz için güzel gelişmelere vesile olur” dedi.
Niğde’nin farklı bölgelerine yapılacak olan 9 adet üstgeçit projesinin TCDD tarafından yatırım programına alındığını belirten Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, üstgeçitlerin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını vurguladı.
Aktaş mevkiinde yapımına devam edilen lojistik merkezi hakkında bilgilerin ve çalışmaların da paylaşıldığı de toplantı, katılımcıların görüşlerini bildirmesi ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda