Advert

Niğdelilik Bilincinin Yerleşmesinde Medya’nın Rolü Önemli

Niğdelilik Bilincinin Yerleşmesinde Medya’nın Rolü Önemli
Niğdelilik Bilincinin Yerleşmesinde Medya’nın Rolü Önemli
Bu içerik 391 kez okundu.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün ile Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yeni Seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fahri Eker’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.
Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yapısı itibariyle reklama ve dışa dönük bir kuruluş olmadığını belirten Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fahri Eker, “Basın, bizim gözümüz kulağımız. Niğde’deki gerek yerel medyadaki tüm arkadaşlarımızla, gerekse ulusal basın temsilcileriyle çok yakın işbirliğimiz, iletişimimiz ve koşulsuz dostluğumuz var. Her ne kadar, yapmış olduğumuz işin gereği sık bir araya gelemese te bu dostluğumuz ve duygularımız baki. Niğde’nin tüm sorunlarını dile getiren, gecesini gündüzüne katarak görev yapmaya çalışan Niğde Medyasının tüm çalışanlarını kutluyorum. Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yeni Seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu’na da başarılar diliyorum. Hangi görüşten, düşünceden olursak olalım, işimiz mesleğimiz ne olursa olsun; konu Niğde olunca el ele vermeliyiz. Niğdelilik bilincinin yerleşmesi, ilin sorunlarının dile getirilip etkili bir iletişim, işbirliği ve koordinasyonun oluşmasında hepimize görev düşüyor, ama bu bilincin yerleşmesinde Niğde medyası’nın rolü çok önemli” dedi.
Fahri Eker’in bugüne kadar görev yaptığı tüm kurum ve kuruluşlarda, Niğde Basınına ve Niğde Gazeteciler Cemiyeti’ne yakın ilişkileri ve desteğinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün, “Niğde’nin tanıtımı, kalkınması ve gelişmesi yönünde hepimize sorumluluk düşüyor. Niğde için, hangi projeyi ortaya koyarsak, tüm kurum ve kuruluşların destek ve teveccühü bizi mutlu ediyor.Basın olarak tüm kamu kurumları, yerel yönetimler, meslek kuruluşları, sendikalar arasında her alanda işbirliğinin geliştirilmesinde basın olarak bizler dün olduğu gibi köprü görevimizi ve iletişim-işbirliğinin artırılmasındaki bilinçlendirici rolümüzü sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.
Türkiye standartlarında esnafa en iyi krediyi Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin verdiğini vurgulayan Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fahri Eker, “Başbakan Binali Yıldırım’ın vermiş müjde ile kooperatif işletme kredileri 200 bin TL’ye çıkarılmıştır” dedi.
Kullanımı durdurulan yatırım kredilerinin 500 bin TL bireysel üst limitiyle tekrar açıldığını ifade eden, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fahri Eker, “Esnaf ve sanatkarlarımız finansman ihtiyacını karşılamak üzere kooperatifimiz kefaletiyle Türk Halk Bankası kaynaklarından kullandırdığımız hazine faiz destekli kredilerin gerek daha etkin ve verimli kullandırılması gerekse esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaç duydukları finansman kaynağının en uygun ve yeterli bir şekilde karşılanması için zaman içerisinde yapılan düzenlemelerle önemli iyileşmeler gerçekleştirilmiştir.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda