Advert

Niğde Emniyeti Uyardı Cezası 625 TL

Niğde Emniyeti Uyardı Cezası 625 TL
Niğde Emniyeti Uyardı Cezası 625 TL
Bu içerik 723 kez okundu.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğünden konu hakkında yapılan açıklamada, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanarak 1 Nisan 2017 tarih ve 3025 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tebliğin 5.maddesi ikinci bendinde; İl sınırları içinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır. Aynı maddenin üçüncü bendinde; Valilikler, kış lastiği uygulamasını, Bakanlıkça belirlenen tarih aralığındaki sürenin öncesinde ve/veya sonrasında 1’ er ay arttırılabilir denilmektedir.İl merkezi ve ilçe merkezinde bulunan yük ve yolcu taşımacılığı yapan tüm ticari araçlar (Kamyon, Çekici. Tanker ve Otobüs türü araçların tahrikli dingilleri ile kamyonet minibüs ve –A- türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastikleri )bu uygulama gereği “ kış lastiği” takmak zorundadırlar.
“Kış lastiği” takmadan yük ve yolcu taşımacılığı yapan tüm ticari araçlar 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65/A maddesi gereğince 625,00 TL. İdari para cezası uygulanacaktır.
Bu nedenle kış mevsiminde trafik ortamında güvenliğin sağlanması ve mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlarımızdan kış lastiği kullanmaları ve taşıtlarında bulundurulması zorunlu olan avadanlıklarını ( zincir, çekme halatı vb.) tamamlamaları ve taşıt lastiklerini mevzuata uygun duruma getirmeleri gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda