Advert
Advert

“Torna ile Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi

“Torna ile Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi
“Torna ile Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi Hamza TAV
Bu içerik 138 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde “Torna ile Şekillenen Hayatlar” konulu seminer düzenlendi.Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen ve Mühendislik Fakültesi Amfi-1 Salonunda düzenlenen program; TEZMAKSAN-Müşteri İlişkileri Koordinatörü Yalçın Paslı, Ditaş Genel Müdür Yard. Goncagül Bilen ile Ditaş Ar-Ge Müdürü Tezay Kartal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Seminer kapsamında: Türkiye imalat tarihinin dünü, bugünü ve geleceği; Türkiye’nin geleceğinde gençlerin rolü; gelecekte gençleri hangi iş kolları bekliyor; sektörlerin gençlerden beklentileri; üretimde takım tezgâhlarının önemi; 3-D yazıcılar; sanayi devriminin son basamağı endüstri 4.0. ve sıfırdan zirveye başarı hikâyeleri: onlar da sizin gibi bir zamanlar öğrenciydi, şimdi kendi işlerinin patronu oldular. peki bunu nasıl başardılar? Konuları ele alınarak öğrencilere bu konular ile ilgili detaylı bilgiler verildi.
Soru- cevap kısmıyla devam eden etkinlik, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bora Timurkutluk tarafından Yalçın Paslı, Goncagül Bilen ve Tezay Kartal’a plaket takdim etmesinin ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...