Advert

Rektör Kar’ın, Öğretmenler Günü Mesajı

Rektör Kar’ın, Öğretmenler Günü Mesajı
Rektör Kar’ın, Öğretmenler Günü Mesajı
Bu içerik 436 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” sıfatını alması dolayısıyla, tüm yurtta ilk günkü heyecanını yitirmeden ve heyecanla kutladığımız 24 Kasım “Öğretmenler Günü”nün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ederim.
Hiç şüphe yoktur ki, Cumhuriyetin kısa sürede köklü bir devlet anlayışı olmasındaki en önemli unsurlardan birisi de, özverili, cefakâr, vefakâr, sabırlı ve çalışkan öğretmenlerimizdir. Küllerinden yeni doğmuş bir milletin, yeniden şaha kalkarak, muasır medeniyet seviyesine erişmesini sağlayan öğretmenlerimize, ödenmesi pek de mümkün görünmeyen bir şükran borcumuz vardır. Öyle ki, Başöğretmen’in de vurguladığı üzere “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir.”. Biz öğretmenlere düşen en büyük sorumluluk, Başöğretmen’in sözünü ettiği “kurtarıcılık” vasfını yerinde ve lâyıkıyla yerine getirebilme gayreti içerisinde olmaktır. Bu ağır sorumluluğun altında büyük bir sabır ve özveri ile çocuklarımızı yetiştiren, geleceğimize yön veren öğretmenlerin, bir ülke için ne kadar önemli olduğu son derece aşikârdır. Bugün, bu şükran borcumuzu bir nebze ödemek için milletçe, öğretmenlerimize derin bir saygı ve muhabbetle yaklaşmamız gerekir.
Öncelikle, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden şehit öğretmen Necmettin Yılmaz, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere daha adlarını sayamadığım tüm şehit öğretmenlerimizi minnetle anıyor, tüm “İrfanımızın Mimarları”nın “Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda