Advert

“Rat Modelleri” Sergisine Yoğun İlgi

“Rat Modelleri” Sergisine Yoğun İlgi
“Rat Modelleri” Sergisine Yoğun İlgi
Bu içerik 363 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde hazırlanan 'Laboratuvar Hayvanları Anatomisinin Öğretilmesinde Alternatif Bir Yaklaşım: Alkid Resin Metodu ile Hazırlanmış Rat Modelleri' sergisi yoğun ilgi gördü. 
Türk Patent Enstitüsü tarafından 2014 yılında tescil edilmiş bir kadavra hazırlama ve muhafaza tekniği olan AlkidResin Tekniğinin kullanılmasıyla hazırlanan serginin açılışı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar tarafından gerçekleştirildi.
TÜBİTAK tarafından desteklenen “Ratın Alkid Resin Metodu ile İşlenerek Eğitim Öğretim Materyali Hazırlanması” projesi kapsamında üretilen materyallerden oluşan sergi, Üniversite Tıp Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selim Çınaroğlu ve Arş. Gör. Hacı Keleş tarafından hazırlandı.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen sergi ile ilgili açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Selim Çınaroğlu, “Alkidresin tekniği ile işlenmiş bu kadavralar hedef grupların işini kolaylaştıracaktır. Kadavralarda ağır koku ve ıslaklık gibi problemleri ortadan kaldıran mevcut teknik ile ulaşılan hedefler doğrultusunda rat dışındaki laboratuvar hayvanları kullanıcıları, Tıp Fakülteleri, Veteriner Fakülteleri, Sağlık Yüksekokulları ve sağlık alanında eğitim veren diğer kuruluşların gerçek doku kullanarak eğitim öğretim materyallerinin hazırlanması yeni hedefimizdir” ifadelerini kullandı.
Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar tarafından, katkılarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Selim Çınaroğlu ve Arş. Gör. Hacı Keleş’e teşekkür belgesi takdim edilmesiyle devam eden sergi, katılımcılardan büyük beğeni topladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda