Advert

Şoförler Odasından Bayan Sürücülere Uyarı

Şoförler Odasından Bayan Sürücülere Uyarı
Şoförler Odasından Bayan Sürücülere Uyarı
Bu içerik 464 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde, Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sadullah Çarboğa, bayan sürücülere önemli uyarılarda bulundu.  Trafik kazalarının büyük bir çoğunluğunun dikkatsizlik, alkol kullanımı, araç hakimiyetini kaybetmek ve aşırı hız sonucunda ortaya çıktığını belirten Çarboğa, aynı zamanda hakimiyet kaybı gibi durumların sebeplerine de değindi. Çarboğa aynı zamanda kadın sürücülerin trafikte en çok yaptığı hatalar hakkında da konuştu.
Bu sebepler arasında, kadın sürücülerin topuklu ayakkabı ile otomobil kullanması da yer alıyor. Sadullah Çarboğa, topuklu ayakkabı ile pedalları kontrol etmenin oldukça zor olduğu ve topukların ayaklar ile pedallar arasında esneme mesafesini yok ederek panik durumlarında ya da acil durumlarda kazalara sebep olabileceğini belirtti.
Çarboğa aynı zamanda, araba seyir halinde iken topukların paspasa takılabileceğini,  pedallar arasında sıkışabileceğini belirtti.  Trafikteki araç ve kadın sürücü sayısının her geçen gün artmakta olduğunu söyleyen Çarboğa, kadınların otomobil kullanımındaki en büyük hatalarının yüksek topuklu ayakkabı ile araba kullanmak olduğunu belirtti.
Sürücülerin trafik kazalarına, seyir halinde iken her an hazır olması gerektiğini belirten Çarboğa bunun en önemli parçasının da fiziksel uygunluk olduğunu söyledi.  Bayanlara trafikte iken sandalet ve terlik giymeyi de önermeyen Çarboğa, sandalet, terlik ve yüksek topuklu ayakkabıların fren gaz dengesini ayarlama konusunda büyük eksiklik oluşturduğunu belirtti.  Bu yüzden bayanların, trafiğe çıkarken düztabanları ve rahat bir ayakkabı tercih etmeleri ya da en azından yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda