Advert

Vali Şimşek, “Niğde Kışa Hazır”

Vali Şimşek, “Niğde Kışa Hazır”
Vali Şimşek, “Niğde Kışa Hazır”
Bu içerik 381 kez okundu.

Vali Yılmaz Şimşek, Çetin kış aylarının gelmesiyle birlikte Niğde İl Özel İdaresi tarafından 132 köyümüzün tüm yollarının kar nedeniyle kapanmaması için karla mücadele ekiplerinin oluşturulduğunu söyledi.
Niğde Merkez, belde ve köy yollarında önlemlerin alındığını belirten Vali Şimşek, “sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı ile 21.11.2017 tarihi saat 11 itibariyle kapanan köy yolumuz bulunmamaktadır.” dedi.
İl Özel İdaresinde kriz merkezi oluşturulduğuna vurgu yapan Vali Şimşek, “Kış ayları süresince yolu kapanan köylerden alınan tüm mesajlar, kriz merkezinde anında değerlendirilecek ve ekipler kapalı köy yoluna müdahale edecekler. Ekiplerimiz, 24 saat esasına göre hizmet verecek ve hiçbir köyümüzde vatandaşlarımız mağdur edilmeden istediği anda şehir merkezine ulaşacak ve burada tüm hizmetlerden faydalanabilecektir.
Ayrıca İl Özel İdare bünyesi altında kurulan Karla Mücadele Ekibi, 38 araç ve 71 personelden oluşmaktadır. Ekipte 10 greyder, 2 dozer, 6 binek aracı, 11 kar bıçaklı kamyon, 3 yükleyici, 6 kazıcı yükleyici, araç ve bir de iş makinelerine yerinde müdahale edebilecek seyyar tamir aracı bulunmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda