Advert

Çiftlik Halkından TÜGVA’ya Büyük İlgi

Çiftlik Halkından TÜGVA’ya Büyük İlgi
Çiftlik Halkından TÜGVA’ya Büyük İlgi
Bu içerik 560 kez okundu.

Türkiye Gençlik Vakfı Çiftlik Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu kermese Çiftlik halkı büyük ilgi gösterdi. 2 gün süren kermese Çiftlik TÜGVA gönüllüsü üyeleri ev yapımı çeşitli yiyeceklerle kermese destek verdiler.
Kermes açılışını Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel ve TÜGVA Niğde İl Temsilcisi Burak Yaşar’ın yanı sıra ilçe protokol üyeleri yaptı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜGVA Çiftlik İlçe Temsilcisi Muhammed Ünsal şu sözlere yer verdi; 2013 yılında İstanbul merkezli kurulan, başta milli ve manevi değerler olmak üzere pozitif bilimlerde ve hayatın her alanında en iyisi olmak idealiyle yola çıkan, kardeşlik ve davadaşlık hukuku ile hareket eden gençlik vakfımız her geçen gün büyümeye büyüdükçe kocaman bir aile olmaya devam etmektedir. Çiftlik İlçemizde bu aileye 23 Eylül 2017 tarihinde dahil olmuştur.  
Kısa sürede yönetim kurulunu oluşturan İlçe Temsilciliğimiz ortaokul ve lise teşkilatlarını tamamlayıp yeni Türkiye’nin oluşumunda yer alacak olan toplamda 118 gönüllü üye sayısına ulaşmıştır. Gelecek açısından bizleri umutlandıran bu durum şunu göstermektedir; Çiftlik gençliği üzerine düşen görevi yerine getirecektir. 
İlçe merkezinde oluşumunu tamamlayan vakfımızın bundan sonraki aşamada izleyeceği yol köy ve kasabalarda teşkilatlanıp her mahallede bizlere gönül kapısı açacak gençlere ulaşmak olacaktır. 
Necip Fazıl'ın 'Zaman bendedir, mekan bize emanettir' şuuruyla hareket eden gençlik vakfımız bugün ise Arakan’da yüreğinde onarılması pekte mümkün olmayan biçare Müslüman kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak ümidi ile üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle bu kermesi düzenlemektedir.
Kermesin düzenlenmesinde emeği geçen başta İlçe Kaymakamımız Sayın Çağlar Partal’a, Çiftlik Belediye Başkanımız Sayın Serkan Güzel’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdoğan Çelik’e, ayrıca Şehit Nurettin Tekin Anadolu Lisesi Müdürü Sayın İhsan Yüksel’e, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Yusuf Budak’a, Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Abdullah Demir’e, TÜGVA İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine, katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar’a, TÜGVA İl Temsilcimiz Sayın Burak Yaşar’a ve kıymetli öğrencilerimize yürekten teşekkür ederim.” dedi.
Çiftlik İlçe Temsilcisi Muhammed Ünsal’ın konuşmalarının ardından bir konuşma gerçekleştiren TÜGVA Niğde İl Temsilcisi Burak Yaşar şu sözlere yer verdi; Sizleri, Hasandağının eteklerindeki Melendiz Ovasında, Bozkırın sert Ayazında göğsünden Gül Çıkaran Gülbabanın Muhabbetiyle,  Ahmet Kuddusi Hazretlerinin, Nefesiyle selamlıyor, Hoşgeldiniz diyorum. 3 yıl önce bu kutlu yolculuğa (başlarken),şöyle söylemiştik , öyle çalışalım, öyle işler yapalım ki, bu dünyadan göçüp, rabbimizin huzuruna çıkınca, anlatacağımız güzel hikayelerimiz olsun demiştik. 
Çok şükür ki, bugün, yiğitliğiyle nam salmış Çiftlik ilçemizde yapmış olduğumuz kermesimiz, bu hikayelerin bir devamıdır.
TÜGVA maddesel tüm verileri bir kenara koyarak, el bab da bir yetimi güldürmenin, muhacirleri bağrımıza basmanın, şamil basayevle Çeçenya da kartal olmanın, Arakanda zalime kafes mazluma nefes olmanın, Bosna da bir anneyle ağlamanın, Nijerya de kurban kesmenin karşılığını yalnızca Allahtan bekleyen bir anlayışın adıdır.
15 temmuzda olduğu gibi milletimizi ihanet çetelerine karşı başarılı kılan da işte bu anlayıştır.
Bugün bulunduğumuz noktada, her ne kadar tekrardan, ülke olarak zor zamandan geçsek de, içerden ve dışarıdan kuşatılmış olsakta, biz gençler olarak inanıyoruz; yeniden İstanbul’dan kalkacak Arakanlı annenin gözyaşını silmek için donanmalar, yeniden fethedecek Kudüs’ü Selahaddinler ve yeniden sefere çıkacak Avrupa’ya Süleymanlar ve Fatihler.
Kıymetli katılımcılar; Gençliğin olduğu her yerde biz de varız düsturuyla Allah’a hamdolsun ilçe atamalarımızı gerçekleştirdik ve teşkilatlanmalarımızı tamamladık. Bununla birlikte Çiftlik ilçe temsilciliği binamızla alakalı güzel gelişmeler var, İnşallah en kısa zamanda açılışında, tekrardan buluşmak, nasip olur. Vermiş olduğunuz desteklerden dolayı sizlere çok teşekkür ederken, TÜGVA olarak çıktığımız bu yolun başta ilçemize ve tüm şehrimize hayırlar getirmesini diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. “ dedi.
Kermeste yanı sıra sinevizyon gösterimi oldu.
Kermese katkılarından dolayı İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel ve Çiftlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Çelik’e plaket takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda