Advert

Gürer; Emekliler Perişan Durumda

Gürer; Emekliler Perişan Durumda
Gürer; Emekliler Perişan Durumda
Bu içerik 500 kez okundu.

CHP  Niğde  Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, "Bugün artık emekli, büyük kentlerin pazar yerlerine akşam saatlerinde kimseye görünmeden gidip fiyatı düşen ürünlerden alarak geçinmek zorunda kalıyor." dedi.
Gürer, Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) üyeleriyle Mecliste yaptığı basın toplantısında,  Türkiye'de 10 milyon civarında emeklinin olduğunu ve bunların ciddi sorunlar yaşadığını söyledi.Emeklilerin, ekonomik anlamda yaşadıkları sıkıntı ve mağduriyetlerin yanında örgütlenmelerinin önünde de büyük engeller bulunduğunu savunan Gürer, "Bugün artık emekli, büyük kentlerin pazar yerlerine akşam saatlerinde kimseye görünmeden gidip fiyatı düşen ürünlerden alarak geçinmek zorunda kalıyor. Bayramlarda torunlarına harçlık veremeyecek kadar mağdur bir yaşam içindedir." diye konuştu.
Gürer, Emekli-Sen üyelerinin Meclis önünde yapmak istediği basın açıklamasına OHAL nedeniyle izin verilmediğini, bundan dolayı açıklamanın Mecliste yapıldığını söyledi. Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen ise enflasyon oranlarının düşük açıklandığını ve bundan dolayı maaşlarının erimeye devam ettiğini savunarak, "2018 yılı bütçesine eklenecek bir madde ile emeklilerin 2017 yılının kayıplarını karşılayacak ek zam bir an önce verilmelidir." dedi. Toplantıya,  CHP  Balıkesir  Milletvekili  Mehmet Tüm ve  HDP  Van  Milletvekili  Lezgin Botan da katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda