Advert

Vali Şimşek, Kömür Dağıtımlarını Yerinde İnceledi

Vali Şimşek, Kömür Dağıtımlarını Yerinde İnceledi
Vali Şimşek, Kömür Dağıtımlarını Yerinde İnceledi
Bu içerik 510 kez okundu.

Vali Yılmaz Şimşek, 3294 sayılı Kanun kapsamında Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara yönelik yapılan kömür dağıtımlarını yerinde inceledi.
Çetin kış aylarının gelmesiyle birlikte yakacak sıkıntısı çeken dar gelirli vatandaşlara bu yıl yapılan 10 bin ton kömür dağıtım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Şimşek, Niğde Merkez İlhanlı Mahallesinde yürütülen kömür dağıtımına bizzat iştirak etti.
Dağıtımların en hızlı ve etkin şekilde yapılarak kısa sürede tamamlanması talimatı veren Vali Şimşek, sosyal devlet olma ilkesi gereği devletimizin ve hükümetimizin her zaman olduğu gibi bu yılda vatandaşların yanında olduğunu ifade etti.
Dağıtımlar esnasında vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve talepleri dinleyen Vali Şimşek, “Vakfımız bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerimize kömür yardımında bulunmaya devam ediyor. Niğde Merkez Mahalleleri ile Köy ve Kasabalarında İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen yaklaşık 7 bin ailemize hane başı 1.5 ton olmak üzere toplam 10 bin ton kömür yardımı dağıtılacak.” dedi.
İncelemelerin ardından Vali Şimşek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abuzer Ceylan’dan vakıf çalışmaları ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan diğer yardımlar hakkında bilgi aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda