Advert

Köy Okullarında Tiyatro Gösterisi Yapılacak

Köy Okullarında Tiyatro Gösterisi Yapılacak
Köy Okullarında Tiyatro Gösterisi Yapılacak
Bu içerik 410 kez okundu.

Niğde Gençlik Merkezleri SODES projesi kapsamında köy okullarında ‘Köy Tiyatroları’ projesi başladı. Proje ekibi yapılacak eğitimin ardından 24 köy okulunda 6 bin öğrenciye gösteriler düzenlenecek. Projede Niğde’ye tiyatroyu aşılayan Vasıf Koçer’de eğitmen olarak görev alacak. 
Okullarda düzenlenecek çeşitli yarışmalarda başarılı olan öğrencileri ise Çanakkale gezisi, 15 Temmuz şehitlerini ziyareti düzenlenecek. Kampüs Gençlik merkezinde düzenlenen proje açılış toplantısına Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Gençlik Spor Müdürlüğü yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
Köylerdeki çocukların ayağına gideceklerini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, konuşmasında şunları söyledi: ‘‘Gençlik Merkezlerinin bir dizi faaliyetleri Kampüs Gençlik Merkezimiz ‘Müzikal Köy tiyatroları’ projesi hazırladı. Müzikali Köy tiyatroları, Özellikle Niğde merkeze bağlı uzaktaki köylerde çocukların ayaklarına gidelim ve orada da kültür faaliyetleri kapsamında yapalım istedik. Gençlik Merkez iyelerimiz 4-5 aylık eğitimin ardından sahada gidip çalışmasını yapacağız. Köylerde eskiden kış aylarında köy halkı toplanıp kendi hazırladıkları oyunları, skeçleri ve yöresel müzikleri sunarak eğlendikleri çok dostane ilişkiler kuruluyordu. Maalesef günümüzde bu tarz etkinlikler çeşitli sebeplerden dolayı TV, internet, telefon gibi nedenlerden dolayı yok olmuştur. Niğde Gençlik Merkezi tiyatro ve müzik kulüpleri ile vatan konulu bir müzikal hazırlayıp Niğde genelinde ki köy okullarında gösteriler yapılacak ’’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda