Advert

Ramazan Yıldız’ dan 10 Kasım Mesajı

Ramazan Yıldız’ dan 10 Kasım Mesajı
Ramazan Yıldız’ dan 10 Kasım Mesajı
Bu içerik 423 kez okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şube Başkanı Ramazan Yıldız,  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla Dernek binasından bir mesaj yayınladı.
Başkan Yıldız, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Milleti ile birlikte giriştiği bağımsızlık mücadelesini yine Milletinin destek ve azmiyle çağdaş bir Cumhuriyet ile taçlandıran Gazi M.Kemal Atatürk'ü ölümünün 75. dönüşümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden bir büyük komutan, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan bir liderdir.
10 Kasım, Türk Milleti için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır. Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın,Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum.
Kahraman ulusumuzla birlikte baştan ve yepyeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri ve de kılavuz edinmemiz için geride bıraktığı ilke ve devrimleriyle, birleştirici - bütünleştirici yapısı, en önemlisi bilimi kılavuz edinmiş öngörüsü ile hiç ölmeyecek bir devlet adamı olarak dünya liderleri arasındaki hak ettiği seçkin yerini almıştır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında saygı, şükran ve rahmet ile anıyoruz.
Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmuyoruz; Ne Mutlu Türküm Diyene!
Bu düşüncelerle Türkiye Hap malulü gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şubesi olarak  Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete inkikal etmiş kahraman gazilerimizi  bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda