Advert

Vali ŞİMŞEK; “Fabrikalar, Ekonominin Temelini Oluşturur”

Vali ŞİMŞEK; “Fabrikalar, Ekonominin Temelini Oluşturur”
Vali ŞİMŞEK; “Fabrikalar, Ekonominin Temelini Oluşturur”
Bu içerik 817 kez okundu.

Niğde’deki küçük ve büyük ölçekli işletmelere ziyaretlerini sürdüren Vali Yılmaz Şimşek; “İlimizin gelişimi ve kalkınması için olmazsa olmazlardan olan fabrikalarımız, hem ilin ekonomisine katkıda bulunuyor; hem de çok sayıda vatandaşımıza iş imkânı sağlıyor.” dedi
Niğde merkezde bulunan NİĞTAŞ, GÖKNUR, BİRKO, ÇİMSA ve DİTAŞ fabrikalarını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Şimşek, firmaların fiziki durumları,  üretim ve ihracat kapasiteleri, AR-GE çalışmaları, çalışan sayısı ve tesislerin genel durumu ile talep ve beklentileri hakkında bilgiler aldı.
Ziyaretlerinde fabrika yöneticileri ile tek tek görüşen ve üretim yerlerinde inceleme yapan Vali Şimşek; “Ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalı olan ilimizde sanayinin gelişerek büyümesi bizleri mutlu ediyor. Bir ilin sanayisinin büyümesi tabi ki girişimciler sayesinde olur. Hedefimiz, üreten ve üretim yapanların işini kolaylaştırmak, önünü açmak, iş ve istihdam artışını sağlamaktır. Kim bir kişiye iş ve aş sağlıyorsa Allah ondan razı olsun. Biz bütün kurumlarımızla onun yanında olacağız, destek olacağız.
Ümit ediyorum ki ilimiz Niğde’de devletimiz ve hükümetimizin destekleri ile yatırımcıların sayısı ve buna orantılı olarak yatırımlar ve istihdam artarak devam edecek.” dedi.
Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Vali Şimşek, “Ekonominin gelişmesine, üretime ve istihdama önemli katkılar sağlayan firma yöneticilerimize ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda