Advert

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

Bağımsızlık mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı
Bu içerik 500 kez okundu.

Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile tüm dünyanın saygı duyduğu lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; tüm yaşamını Vatanın bekası ve bağımsızlığına adamış, Milli mücadelede tüm imkânsızlıklara rağmen Türk Milleti ile birlikte büyük zaferler kazanarak, ulusumuzun daha güçlü bir şekilde tarih sahnesinde yer almasını sağlamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüyle, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşatılması konusunda milletimize olan güven ve inancını ifade etmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşaması için birçok yeniliklere imza atarak gerçekleştirdiği inkılaplarıyla gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır. Bugün Büyük Önder Atatürk’ün aziz hatırasını Milletçe yâd ederken, Bize düşen en önemli görev; Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedefte, akıl ve bilimi rehber alarak ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak için var gücümüzle birlik beraberlik içerinde çalışmak, milli ve manevi değerlerimize bağlı gençler yetiştirmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, geleceğimize yön veren büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği uğrunda canlarını feda etmiş tüm Şehit ve Gazilerimizi bir kere daha şükranla anıyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda