Advert

2000 kişilik yurt projesinde sona gelindi

Vali Yılmaz Şimşek, Niğde İl Özel İdaresi tarafından Ömer Halisdemir Üniversitesi yerleşkesinde yapımına başlanan 2000 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurdunun tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

2000 kişilik yurt projesinde sona gelindi
2000 kişilik yurt projesinde sona gelindi
Bu içerik 528 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin Niğde’nin gelişimi ve geleceği adına en önemli kurumların başında geldiğini belirten Vali Yılmaz Şimşek," Üniversitemiz, bizim en önemli imajımızdır. Bu nedenle üniversitemizdeki faaliyetleri ve yapılan çalışmaları önemsiyoruz.
Son yıllarda açılan fakültelerle birlikte öğrenci sayısında da büyük oranda artış yaşayan üniversitemiz yerleşkesine İl Özel İdaremiz tarafından 2016 yılında 120 milyon yatırımla 4000 kişilik yurt binası yapılmıştı. Yine 2000 kişi kapasiteli yurt inşaatı 2017 yılı sonuna kadar tamamlanmış olacak. Ayrıca İl Özel İdaresine ait arsaların değerlendirilerek yapılan yurt inşaatına karşılık 10.000 m2 kayıtlı alana sahip Sosyal Tesis inşaatı da bitme aşamasına geldi.” dedi. Farklı illerinden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesini kazanarak ilimize gelen binlerce öğrencinin barınma sorununu düşünmelerine gerek olmadığını vurgulayan Vali Yılmaz Şimşek; “Yapılan yurtlarla birlikte ailelerinden uzakta olan öğrencilerimize evleri gibi güvende hissettikleri bir ortam sunabilmenin gururunu yaşıyoruz. Ayrıca gençlerimiz için düşünülen bu yatırımlar geleceğe de yönelik birer yatırımdır. ”dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda