Advert

Niğde’de Kömür Dağıtımı Devam Ediyor

Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abuzer Ceylan, Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan kömür dağıtımı köy ve kasabalarda dağımın bittiğini il merkezinde ise dağıtımın devam etiğini söyledi.

Niğde’de Kömür Dağıtımı Devam Ediyor
Niğde’de Kömür Dağıtımı Devam Ediyor
Bu içerik 720 kez okundu.

Niğde genelinde şuana kadar 6 bin ton kömür dağıtımının yapıldığını ifade eden Ceylan; “Niğde’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte başlattığı kömür dağıtımlarına bütün hızıyla devam ediyor.  Niğde’nin köy ve kasabalarda dağıtımın bittiğini şehir merkezde de kömür dağıtım çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Bu yıl 10 bin ton kömür dağıtımının yapılacağını belirten Ceylan; 2 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı olarak 6 bin 660 kişiye kömür dağıtımı yapacağız. İl genelinde şuana kadar 4 bin kişiye kömürleri verilmiş olup kalan 2 bin 660 kişiye ise dağıtımlarımız devam ediyor. SYDV olarak kişi başına 1 buçuk ton olarak hane başına dağıtımlarımızı devam ediyoruz. Ayrıca ek talep doğrultusunda müracaatlarımızı alıyoruz. Kömür dağıtımlarımız köy ve kasabalarda bitmiş olup il merkezinde ise yarısını dağıttık. İlimizde kömür dağıtımında hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Niğde olarak biz kömür dağıtımlarımızı bitirdik olduk. Ama çevre illerde daha kömür dağıtımı başlamadılar ama ilimizde biz bitirdik olduk” dedi.
Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gıda ve diğer yardımlarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı belirtildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda