Advert

Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Bu içerik 1352 kez okundu.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetin 94'üncü yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Milli mücadele yıllarında düşmana karşı birlik ve beraberlik içinde mücadele eden milletimiz, bundan 94 yıl önce kurduğu Cumhuriyet sayesinde vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkmış, geleceğe emin adımlarla yürümüştür” dedi.
Milletvekili Kavaklıoğlu mesajında, şunları söyledi;
“Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması tarihin yazdığı ender bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur. Büyük Türk Milleti sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir.
Devlet olarak benimsediğimiz çoğulcu, katılımcı anlayış ile toplumumuzdaki bütün kesimleri bir arada, barış içinde yaşatan; tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet ülküsü etrafında güvenle geleceğe yürüyoruz. Milli ve manevi değerlerine bağlı insanların yaşadığı demokratik bir hukuk devleti olarak her zorluğun üstesinden geleceğimizin inancı içindeyiz.
Birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.
Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Niğde’li hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda