Advert

Vali Yılmaz Şimşek’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Yılmaz Şimşek’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Vali Yılmaz Şimşek’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Bu içerik 495 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Büyük Türk Milleti olarak varoluşumuzun eşitlik ve hürriyet temeline dayalı olarak atılan en önemli adımı olan Cumhuriyetimizin ilanının 94. yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz.
Tarih boyunca esaret altına alınamamış Yüce Milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen gösterdiği azim ve inançla kazandığı Kurtuluş Savaşının ardından 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin ilanı ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü doğrultusunda egemenliğin tek sahibi millet olmuştur.
Cumhuriyet, milletimiz için sadece bir yönetim şekli olmayıp istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olarak bize bırakılan en değerli mirastır. Bugün de Cumhuriyet’i gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi Kurtuluş Savaşındaki aynı duygu ve kararlılığa sahiptir. Büyük Önder Atatürk’ün; ” Ey Yükselen yeni nesil Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” sözünde olduğu gibi Cumhuriyetimizin gençlerimizle daha da güçleneceğine inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başta Olmak Üzere İstiklal Mücadelemizin Bütün Kahramanlarına Allahtan rahmet diliyor, Niğdeli hemşehrilerimizin ve bütün Vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda