Advert

‘‘Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Niğde Seçkinleri” Yoğun İlgi Gördü

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde gösterimi yapılan “Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Niğde Seçkinleri” programı yoğun ilgi gördü.

‘‘Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Niğde Seçkinleri” Yoğun İlgi Gördü
‘‘Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Niğde Seçkinleri” Yoğun İlgi Gördü
Bu içerik 771 kez okundu.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Şerife Türkeş, Türk Dünyası Gazeteciler Cemiyeti Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Şerife Türkeş, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.
Açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Türk Dünyası Gazeteciler Cemiyeti Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Türk Dünyasına ait kültürel değerleri tüm dünyaya sunmak maksadıyla yola çıktıklarını belirterek “Ana amacımız geniş bir coğrafyaya, engin bir kültüre sahip Türk milletinin öz ve kök değerlerini, belgesel vasıtasıyla öncelikle kendi akrabalarımıza daha sonra da ortaya çıkan değerleri tüm dünyaya sunmaktır” dedi.
Programda konuşma yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, sinemanın farklı dilleri, gelenekleri, yaşam tarzlarını görsel ortamda izleyiciye sunduğunu ifade ederek “Bu coğrafyanın değerlerini anlatan etkinliklerin Üniversitemizde paylaşılmasından mutluluk duyuyoruz. Kültür ve sanat içerikli programlara ev sahipliği yapmaya her zaman gayret göstereceğiz” diye kaydetti. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise bu tür projelerin Niğde İlinin tanıtımına çok büyük katkı sağladığını vurgulayarak şunları söyledi:
“Farklı coğrafyalarda yaşayan Türklerin kendi öz kültürlerini, kendi değerlerini ortaya çıkarmayı hedefleyen ve bu şekilde de Türk Dünyasına ve tüm dünyaya kalıcı eserler bırakmayı amaçlayan böyle bir projenin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından desteklenmesi ve Üniversitenin bu projeye ortak olması Niğde açısından çok memnuniyet vericidir.”
Festival Direktörü Turan Şahin’in filmlerle ilgili verdiği bilgilerin oldukça ilgi gördüğü program; tanıtım filmi gösterimi ve plaket takdimi ile devam etti.
Tarihi, kültürel, milli ve manevi değerlerin daha iyi tanıtılmasının amaçlandığı program, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde dereceye giren filmlerin gösteriminin ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda