Advert

Gürer: “Her Acı Yüreğimizi Yakıyor”

CHP Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer son günlerde yaşanan olayları değerlendirdi.

Gürer: “Her Acı Yüreğimizi Yakıyor”
Gürer: “Her Acı Yüreğimizi Yakıyor”
Bu içerik 448 kez okundu.

DENİZ BAYKALI ZİYARET ETTİ
Uzun süre CHP Genel Başkanlığı yapan, deneyimli siyasetçi ve CHP Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumu nedeni ile yattığı hastaneye giden Ömer Fethi Gürer kızına geçmiş olsun dileklerini iletti. Değerli Başkan'ımız Deniz Baykal’ın bir an önce sağlığına kavuşmasını dilediğini ifade eden Gürer: “Beklenmedik biçimde gelişen sağlık sorunundan dolayı büyük üzüntü içindeyiz. Bir an önce sağlığına kavuşması için dua ediyoruz" dedi.
TERÖRÜ LANETLİYORUM
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer şehit olan 4 şehidin ardından Mersin'de polislere yapılan hain saldırının üzerine yaptığı açıklamada: “Nerede ise her gün şehit haberleri geliyor.16 Nisan referandumundan önce Evet oyu verin terörü bitireceğiz diyen AKP hükümeti bu konuda halka verdiği sözü tutacak bir beceri gösteremedi. Terör demeçle değil doğru teşhis ve ortak akıl ile yenilir. Her gün şehit haberleri ile canımız yanıyor. Hükümete terörü bitirmesi için CHP olarak her türlü desteği veriyoruz. Hükümet, ülkenin en önemli sorunu olan terörü çözmek yerine, meclise müftüye nikâh yetkisi getirmekle meşgul. Ülkenin en önemli sorunu bu mu? Ayrıştıran, ortak akıldan uzaklaşan her çözüm girişiminde başarısız olan hükümet bir an önce terörü Meclis gündemine taşıyarak soruna kalıcı ve güçlü çözüm getirmelidir. Mersinde polisimize yapılan alçakça saldırıyı ve terörü bir kez daha şiddetli kınıyorum yaralı polislerimize şifa diliyorum" dedi.
12 YILDA 20 BİNE YAKIN İŞ CİNAYETİ
CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer Şırnak'ta göçük altında kalan işçilerin ölümü üzerine yaptığı açıklamada iş cinayetlerinin AKP hükümetleri döneminde nerede ise olağanlaştığına vurgu yaparak: “15 yılda 20 bine yakın insanımız iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. İş güvenliği ve kayıt dışı ile ilgili yapılması gerekenler yapılmıyor. Kaçak çalışan işletmeler iş cinayetlerine davetiye çıkarıyor. Yakın zamanda iş güvenliği, zorunlu uzman doktor bulundurma ile ilgili işçiler aleyhine AKP hükümeti meclisten karar geçirdi. Sorun yüzeysel bakışlarla çözülemeyecek kadar derinleşti. Yasal düzenlemelerle, ciddi bir takip ve denetimle iş kazalarını bitireceğim diye mücadele edilmesi lazım” dedi.
GÜRER, NİĞDE BELEDİYE BAŞKANININ İSTİFASINI DEĞERLENDİRDİ
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer AKP’li Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifasını ’da değerlendirdi. Gürer konuşmasında: “16 Nisan referandumu öncesi ülkede yapılan Anayasa değişikliği ile sürecin tek adam sürecine dönüştürülmek istendiğini her ortamda dile getirdik. AKP’de tek adam ne derse o olmaktadır. Görevden alınan Başbakanlar ve istifa ettirilen Belediye Başkanları ile AKP’de siyasette halkın oyu değil bir kişinin kararı belirleyici olmaktadır. Halkın oyu ile gelenler bir kişinin talimatı ile gidiyor. Suçu varsa yargıya verirsin ama öyle olmuyor. Seni istemiyorum dediği zaman iş bitiyor. Halkın oyunun hesaba alınmadığı bir durum yaratıldı. 2019’da eğer halkımız bu gerçeği görüp oyunu kullanmaz ise tek adam rejiminin meşrulaşacağı bir süreç olacak. Bunun adı Demokrasi olabilir mi? Niğde Belediye Başkanı Akdoğan istifasında alnım açık veremeyeceğim hesap yok diyor ama istifa ediyor. Kendine inanıyorsan neden istifa ediyorsun? Verilen her görevi partimde yapmaya hazırım ifadesi de anlaşılır değil, halkın oyu ile seçildiğin yerde bir gerekçe yoksa neden git denince gidiyorsun? Partiye en önemli makamda hizmet edemedin diyen kişiye sonra gel partiyi kurtar mı diyecekler? Başkanın gidişinin nedeninin kamuoyunun tüm boyutları ile bilme hakkı vardır. Niğde Marka şehir olamadı ama görevden alınan belediye başkanları ile anılır olması üzüntü vericidir“ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda