Advert
Advert

“Bazı Diziler Şiddeti Adeta Azmettiriyor”

Niğde Barosu Başkanı Av. Hüseyin Demirbilek; “Televizyonlarda yayınlanan bazı diziler şiddeti adeta azmettirmektedir”

“Bazı Diziler Şiddeti Adeta Azmettiriyor”
“Bazı Diziler Şiddeti Adeta Azmettiriyor” Hamza TAV
Bu içerik 195 kez okundu.

Niğde Barosu Başkanı Av. Hüseyin Demirbilek, son günlerde hukukçulara yönelik yapılan saldırıları kınayarak önemli açıklamalarda bulundu. Demirbilek, Televizyonlarda yayınlanan bazı diziler şiddeti adeta azmettirdiğini iddia etti. 
Niğde Barosu Başkanı Av. Hüseyin Demirbilek, Kocaeli’de silahlı öldürülen Av. Mehmet Samim Geredeli ve geçtiğimiz günlerde de Korkuteli İlçesi Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner’e yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrası açıklamalarda bulundu. Hukuk adamlarına peşi sıra gelen saldırılar şiddet eğiliminin güçlendiğini gösterdiğini belirten Başkan Demirbilek; “Kocaeli Barosu mensubu Av. Mehmet Samim Geredeli’nin bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş olmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Saldırı görevini yapan bir Avukata karşı yapılmış bir insan hayatına son verilmiştir. Avukatlar sadece görevlerini yapmaktadırlar. Avukatlar ihtilafların uyuşmazlıkların tarafın değillerdir. Bu saldırıyla aynı günlerde Korkuteli Cumhuriyet Savcısı da saldırıyla uğramıştır. Failler elbette gereken cezaları alacaktır. Buna şüphe yoktur. Ancak önemli olan suçun işlenmemesi insanların derin acılar içinde bırakılmamasıdır. Silahlı saldırılarda dikkat çeken unsur, Meslektaşımın henüz cezaevinden yeni çıkmış silah taşımaya yetkisi olmayan birisi tarafından vurulmuş olması, Cumhuriyet savcısına yapılan saldırının ise kanunla silah taşıma yetkisine sahip bir kişi tarafından gerçekleştirilmesidir. Bu sorgulanması gereken önemli bir konudur. Ne yazık ki sadece avukatlar ve diğer yargı mensupları değil sağlık çalışanları, eğitimciler ve görevini yapmaya çalışan diğer meslek mensupları da benzer şiddete maruz kalmaktadırlar.”dedi.
Televizyonlarda yayınlanan bazı diziler şiddeti adeta azmettirmektedir.
Dizilerde şiddeti öven yayınlar için büyük cezalar getirilmesi gerektiğini vurgulayan Demirbilek, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Şiddetle mücadelenin daha da etkin hala getirilmesi ve özellikle şiddeti öven yayınlara önemli sınırlandırmalar ve büyük cezalar getirilmesi gerekir. Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlar suçu ve suçluyu övücü noktalara getirmiştir. Televizyonlarda yayınlanan dizilerde sürekli birileri öldürülmekte, şiddete maruz bırakılmakta şiddet özlü laflarla süslenmekte ancak şiddet failleri günlük hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Bu dizilerin izlenme oranları arttıkça ticari hevesler kabarmakta şiddetin dozu artırılmakta şiddet şekilleri daha çekici hale getirilerek sunulmakta çocuklarımız gençlerimiz adeta zehirlenmektedir. Şiddet toplumsal mutabakatla çözülecek bir konudur. Daha etkin ve özverili bir mücadele gerektirmektedir. Toplum şiddete uğrayan insanları ve yakınlarını kendi yerine koymalı empati yapmalıdır. Aksi halde şiddet bir gün herkesin kapısını çalabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...