Advert

Kent Güvenlik Danışma Kurulu Toplandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Hizmetleri Yönetmeliği gereğince oluşturulan Kent Güvenlik Danışma Kurulu, 2017 yılı toplantısı gerçekleştirildi.

Kent Güvenlik Danışma Kurulu Toplandı
Kent Güvenlik Danışma Kurulu Toplandı
Bu içerik 480 kez okundu.

Kent Güvenlik Danışma Kurulu, 2017 yılı toplantısının gündeminde bulunan 10 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündemde bulunan maddelerden okul ve çevrelerinde bulunan internet kafelerde  denetimlerin artırılması, velilere uyuşturucu uyarıcı maddelere karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının yapılması konusu görüşülerek karara bağlandı. Sodes kapsamında yürütülen yeni bir başlangıç yeni bir hayat projesi ile bağımlılara vakit geçirmeleri ve spor yapmaları için rehabilete merkezi açılması planlanmaktadır. Sokak aralarında yapılan düğünlerin denetlenmesi ve gerekli görüldüğü takdirde cezai işlem uygulanması, Mahalle  huzur toplantılarına devam edilmesi şehir içerisinde araçlardan gelen motor gürültülerinin önlenmesi ve denetim yapılıp cezai işlem uygulanmasına, ayrıca sokaklarda dilenciliğin önlenmesi konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi karar verildi.
Valilik toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar,  başkanlığında gerçekleştirilen Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısına, Niğde Belediye Başkanı Yardımcısı Rıfat Özkan, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü, Toplum Destekli Polislik Büro Amiri, kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve gönüllü vatandaşlardan oluşan kurul üyeleri katıldı.
İl’in genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla oluşturulan Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, huzurlu bir kentin sadece emniyet ve jandarma güçleri ile sağlanamayacağını bu konuda herkesin kendini görevli addetmesi gerektiğini ifade etti. Toplantıda, Toplum Destekli Polislik hizmetlerinin tanıtımı yapıldıktan sonra 2017 yılı içerisinde kurumlar arası işbirliğine dayalı olarak ne tür faaliyetler ve projeler yapılabileceği konusunda görüş alış-verişinde bulunuldu. Alınan kararlar kapsamında tüm kurumların proje ve faaliyet önerilerini hazırlayarak, tekrar değerlendirme toplantısı yapılması kararlaştırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda