Advert
Advert

Sağlıkçılara ‘Acil durum’ Eğitimi

Niğde’de, Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) planlamasından sorumlu idareci ve personellerine yönelik ‘Acil durum’ eğitimi verildi.

Sağlıkçılara ‘Acil durum’ Eğitimi
Sağlıkçılara ‘Acil durum’ Eğitimi
Bu içerik 600 kez okundu.

Niğde Sağlık Müdürlüğü ve Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitime 23 kişi katıldı. İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, "Bölgemizde yaşanabilecek olası çoklu kazalarda, hastalıklarda ve kitlesel olumsuzluklarda ve olağan dışı durumlarda etkili ve kesintisiz sağlık hizmetinin sürdürülebilmesi amacı ile mevcut sağlık tesislerimizin bu şartlara uygun hale getirilmesi ve personel planlaması yapılabilmesi hedeflenmektedir. Ülkemizin afet profili incelendiğinde birçok tehlikeye maruz kalması, muhtemel oluşumlar içermesi ve normal yaşam sürecinde sağlık hizmetinin kesintisiz sürdürülmesi, oluşabilecek herhangi bir afet ve acil durum anında sağlık hizmetini sürdürmesi beklenen hastanelerimize, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ve Niğde İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerince HAP eğitimi verilmiştir" dedi.
Yücel ayrıca, "Söz konusu eğitimlerde afet ve acil durum konuları, afetlerde müdahale ajanı, psikososyal destek eğitimi, HAP kılavuzu tanıtımı gibi konular anlatılmış olup; eğitim sonunda tatbikat yaptırılarak, katılımcılara eğitim sonrası katılım belgeleri düzenlenerek verilmiştir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa