Advert
Advert

Vali Yılmaz Şimşek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliklerine Katıldı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde İl Müftülüğünce Muhammedul-Emin Kız Kuran Kursu Konferans Salonunda düzenlenen “Cami, Şehir ve Medeniyet” temalı Camiler ve Din Görevlileri Haftası programına katıldı.

Vali Yılmaz Şimşek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliklerine Katıldı
Vali Yılmaz Şimşek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinliklerine Katıldı
Bu içerik 449 kez okundu.

Programa Niğde Vali Yılmaz Şimşek, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, kurum müdürleri, müftülük çalışanları, cami ve din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.
Açılış konuşmasını İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar’ın yaptığı programda, Cami, Şehir ve Medeniyet konulu slayt gösterisi sunuldu. Programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek ise şehirlerin bir ruhu olduğuna ve o ruhun camiler ile anlam kazandığına vurgu yaparak “Camiler sadece fiziki bir mekân değil; tevhid, kulluk, kardeşlik gibi güzel değerler üzerinden yükselen bir medeniyetin de inşasıdır.” dedi.
İslam’da hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde camilerin olduğuna vurgu yapan Vali Yılmaz Şimşek Konuşmasının devanımda şu ifadelere yer verdi; “ İbadethanelerimiz olan Camilerimiz, bireyin inanç dünyasından toplumsal ilişkilere, kulluk,  sorumluluk ve güzel ahlak bilincinin oluşmasından hukukun inşasına, eğitimden iktisada, aileden çevreyle ilişkilere, hayatın bütün alanlarına yönelik değerlerin köklerinin birleştiği mekândır. Bu nedenledir ki; Camiler inşa etmek, onlara sahip çıkmak ve camileri onarmak ve camileri imar etmek Müslümanların bir görevidir. Bu anlamda bizlere ve hayırsever vatandaşlarımıza bir takım görevler düşmektedir. Özellikle ilimizde memnuniyetle söyleyebilirim ki hayırsever kardeşlerimiz görevlerini tam manasıyla yerine getirmektedir. Kentimizin farklı bölgelerinde hayırseverlerimizin katkılarıyla yaptırılan camilerimiz yükselmektedir. Ben, bu vesileyle hayırsever vatandaşlarımıza göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken; dinimizin en doğru bir şekilde öğrenilmesinde önemli rolü olan tüm cami ve din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını bir kez daha kutluyor, hepinize saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa