Advert

Sami Efendi Kur’an Kursu Törenle Açıldı

Sami Efendi Kur’an Kursu Törenle Açıldı
Sami Efendi Kur’an Kursu Törenle Açıldı
Bu içerik 782 kez okundu.

Niğde İl Müftülüğü Sazlıca Beldesi Sami Efendi yatılı hafızlık erkek Kur-an Kursu  törenle açıldı. Sazlıca  Beldesinde düzenlenen açılış törenine, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alparslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl jandarma Alay Komutanı İdris Tataroğlu, Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, il Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Niğde İl Genel Meclis üyesi Mahmut Peşin, Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı,  Sazlıca Belediye Başkanı Süleyman Görgülü ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış programı Niğde Belediyesi Mehteran takımının gösterisinden sonra Sami Efendi Kur’an KursuHafızlarından Musab Köksaldı'nın Kuranı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. Daha sonra Sami Efendi Derneği Başkanı Osman  Köksaldı,  Kuran Kursu ile ilgili  bilgi verdi.
Kur’an Kursu açılışında Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar; ''Kuran Kursları, Cami, mescit gibi eserleri bir araya getiren ve yapanlardan  Allah razı olsun, devlet millet iş birliği ile  bu güzel eserlerin yapılması , bir insanın hayır hasenat  sadakayı cariye olarak amel defterine işlenir'' diyerek yardım yapanlara teşekkürlerini iletti. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'da; ''Bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne demişti, bizler bu ülke için, inançlı dindar ve imanlı nesiller yetiştireceğiz demişti, bu güzel eserde bunu andırıyor, buradan yetişen çocuklarımız, vatanını, milletini, bayrağını seven kişiler olacaktır, bizde gücümüz nispetinde buraya destek veriyoruz'' dedi.
Niğde Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu konuşmasında ; ''Kuranı kerimin İlk emri nedir oku. Yani ikra değil mi. Ne güzel bir dinimiz  var, Allah hepimize kuran ameli ile müşerref kılsın, bu güzel tesisin açılışında emeği gecen hayır sahibi kişilerden Allah razı olsun'' dedi.
Erdoğan Özegen’de konuşmasında; ''Bu güzel eseri ve Kuran hizmetini hayata geçiren kardeşlerimizden Allah razı olsun, bu eserin hayata geçiren rahmetli Ahmet Ege efendi ağabeyimiz vardı, çok değerli bir dost eşsiz ağabeyimizdi, mekanı cennet olsun inşallah, buralara çocuklarımızı gönderelim bu vatana hayırlı evlatlar yetişsin'' dedi ve hayır yapanlarında ameli kapanmayacağını sözlerine ekledi. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek konuşmasında; ''Bu güzel eserin bu güne kadar gelmesinde, bu eseri bu hala getirenlerden Allah razı olsun. Eğitime yapılan yatırımlar Ülkemiz için büyük katkıdır, eğitim alanında böyle yurtlarımız yapılması bu eğitim yuvaları bizleri mutlu ediyor. İlim irfan sahibi,  ahlaklı ve inançlı yetişen nesilden hiçbir zaman zarar gelmez. İnançlı imanlı nesiller yetişmesi, bu evlatlarımız her zaman devletimize milletimize faydalı olacaktır. Bu güzel eseri bu hale getirenleri tebrik ediyorum'' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda