Advert
Advert

ODTÜ' nün Büyük Başarısı

ODTÜ' nün Büyük Başarısı
ODTÜ' nün Büyük Başarısı
Bu içerik 1220 kez okundu.

Niğde ODTÜ Okulları, kuruluşunun 20. yıldönümünde bünyesine 2 lise katarak büyük bir başarıya daha imza attı. ODTÜ bünyesindeki Özel Anadolu Lisesi ve Özel Fen Lisesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ders başı yaptı.
Niğde Çağdaş Eğitim Vakfı Eğitim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurucu Temsilcisi Ecz. Naim Erem, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ve 2 yeni lisenin ders başı yapması için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okullarının Avrupa’da ve dünyada Niğde’nin adını duyurduğunu ve eğitim alanında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Niğde İlkokulu ve Ortaokulunun ardından, ODTÜ bünyesinde kurulan Niğde Çağdaş Eğitim Vakfı Özel Anadolu Lisesi ve Niğde Çağdaş Eğitim Vakfı Özel Fen Lisesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve iki yeni lisenin açılışı için düzenlenen törene Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Meliha Ünlü, Çağdaş Eğitim Vakfı Eğitim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Eren, Başkan Yardımcısı ve Kurucu Temsilcisi Ecz. Naim Erem, yönetim kurulu üyeleri, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Niğde Çağdaş Eğitim Vakfı Eğitim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurucu Temsilcisi Ecz. Naim Erem açılış töreninde yaptığı konuşmada, okullarının kuruluşundan bu yana Niğde’nin önemli markaları arasında yer aldığını belirterek, “Okullarımız, Niğde’yi yurtiçinde ve yurtdışında başarıyla temsil etmiş ve tanıtımını yapmıştır.” dedi.
Erem konuşmasında, “Bir yandan eğitim -öğretime devam ederken diğer yandan da okul binalarımızı daha yüksek kapasiteli olarak ve yeni teknolojiye göre inşa etmeyi hedefledik. Bu çalışma kapsamında ortaokul binamızı yeniden inşa ederek bu yıl eğitim öğretime açtık. Anaokulu ve konferans salonu inşaatı da devam ediyor. Bugün açılışını yaptığımız Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi de 20 yıllık birikimin sonucu eğitimin hizmetine sunulmuştur.” diye konuştu.
Naim Erem, okullarının bu düzeye gelmesinde desteği ve emeği olan herkese teşekkür etti. Niğde Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Meliha Ünlü de bir konuşma yaparak, Niğde’de ve ülke genelinde çağdaş eğitime katkıda bulunmanın tüm yurttaşların görevi olduğunu vurguladı. Törende bir konuşma yapan AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen ise ODTÜ’nün Niğde’de eğitimin kalitesinin artmasına katkıda bulunan önemli bir eğitim kuruluşu olduğuna dikkat çekti. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise ODTÜ bünyesinde eğitim öğretime başlayan Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinin Niğde’ye eğitim alanında ciddi manada katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.
Konuşmaların ardından davetlilere müzik dinletisi sunuldu, öğrenciler çeşitli gösteriler sergiledi. Daha sonra yeni iki okulun açılış kurdelesi kesilerek 2017-2018 eğitim öğretim yılının startı verildi. 20 yıldır bünyesindeki ilkokul ve ortaokulla eğitim hizmetlerini sunan Niğde ODTÜ okulları, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesini de bünyesine dahil ederek önemli bir başarıya imza attı. 40 bin metrekare alan üzerinde kurulu bulunan Niğde ODTÜ Okullarında 800’e yakın öğrenci eğitim görüyor ve 100 civarında akademik ve idari personel görev yapıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa