Advert
Advert

Vali Şimşek ‘in 19 Eylül Gaziler günü mesajı

Vali Şimşek ‘in 19 Eylül Gaziler günü mesajı
Vali Şimşek ‘in 19 Eylül Gaziler günü mesajı
Bu içerik 417 kez okundu.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize verdiğimiz önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’ e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü ‘Gaziler Günü’ olarak kutlamaktayız.”dedi.
Vali Şimşek, mesajında şunları kaydetti: 
“Bu gün, kahraman şehit ve gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en zor koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyoruz. Var olduğu günden bu yana, vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimize her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, Tüm Gazilerimizin; 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa