Advert
Advert

Gürer, CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Gürer, CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Gürer, CHP’nin 94. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Bu içerik 676 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, CHP’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokratik kazanımlarını Türkiye’ye armağan eden partilerinin; barış, adalet, temel hak ve özgürlüklerin teminatı olmaya devam edeceğini söyledi. 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partilerinin kuruluşunun 94. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Büyük Önder Mustafa kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’ te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ulusal kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesine öncülük ettiğini vurguladı. Halk Fıkrası olarak kurulan CHP’nin Cumhuriyet Halk Fıkrası ve son olarak 1935’de Cumhuriyet Halk Partisi adını aldığını anımsatan Gürer, cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, laiklik, devletçilik ve devrimcilik ilkelerinden taviz vermeyeceğini belirtti. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer hoşgörü, barış, uzlaşma, dayanışma, eşitlik ve özgürlükler üzerine siyaset yapan CHP’nin, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedeflediğini ve bu hedef doğrultusunda demokratik siyasetini sürdürdüğünü vurguladı. CHP’nin 94 yıl önce ülkemize kazandırdığı parlamenter demokratik sistemin, bugün AKP tarafından yok edilmeye çalışıldığını ve ‘tek adam’ rejiminin dayatıldığını belirten CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “CHP, tüm bu engelleri aşarak, vatanını ve milleti için dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da demokratik mücadelesini sürdürecektir” dedi. 
CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP’nin 94. Kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında “Başta partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, partimizin kuruluşundan bu yana emek veren, destek veren herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum. Bu vesileyle partimizin 94. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” ifadesini kullandı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa