Advert
Advert

Gürer’in 30 Ağustos mesajı

Gürer’in 30 Ağustos mesajı
Gürer’in 30 Ağustos mesajı
Bu içerik 432 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bugün 95. Yıldönümünü kutladığımız büyük zaferin kazanılmasında en önemli etken Türk milletinin ulus olma bilinciyle bütünleşmeyi başarmasıdır” dedi. 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 30 Ağustos 1922’de Türk milletinin, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, özgürlük ve bağımsızlık için kenetlendiğini ve ‘ulus olma’ bilinciyle, laik, demokrat ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun yolunu açtığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşatılması için aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdiğini anımsatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “30 Ağustos’un ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde iyi irdelenmesi, yeniden okunması gerekiyor. Demokrasiden, laiklikten ve hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, Atalarımızın destansı bir mücadeleyle kazanıp bizlere emanet ettiği cumhuriyetimize sahip çıkmak, toplumumuzun tüm kesimlerinin asli görevi olmalıdır” dedi. 
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, mesajında “30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa