Advert
Advert

PKK’nın “İknacısı”nı Fetö Yetiştirmiş

PKK’nın “İknacısı”nı Fetö Yetiştirmiş
PKK’nın “İknacısı”nı Fetö Yetiştirmiş
Bu içerik 562 kez okundu.

Niğde, Kırşehir ve  Edirne’de üniversite öğrencilerinin  PKK'nın dağ kadrosuna kazandırılmasını sağladığı ileri sürülen "Umut" kod adlı örgüt üyesinin, lise ve üniversite yıllarında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ev ve yurtlarında yetiştirildiği belirlendi. Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında,  Kırşehir Emniyet Müdürlüğü  Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince  Şanlıurfa'da yakalanan ve  Kırşehir'de tutuklanan "Umut" kod adlı M.A.B'nin ilginç bağlantıları ortaya çıktı. Adliyede verdiği ifadede örgütsel bağlarını anlatan M.A.B,  Gaziantep'te lise eğitimi aldığı sırada FETÖ mensuplarıyla tanıştığını, üniversiteye hazırlanırken örgütün dershanesine giderek yurdunda kaldığını söyledi.
İstanbul Üniversitesini kazandıktan sonra ilk iki yıl FETÖ'nün evlerinde kalmaya devam ettiğini belirten M.A.B,  PKK ile bağlantısının  İstanbul'daki bir HDP standını ziyaret etmesiyle başladığını aktardı. Stantta dinlediği Kürtçe şarkılardan etkilendiğini ve burada stant sorumlusu bir  HDP üyesi ile tanıştığını dile getiren zanlı, cemaat evinden ayrılarak onun kaldığı evde yaşamaya başladığını anlattı. Daha sonra  HDP  İstanbul İl Başkanlığı'na gitmeye başladığını ve hitabetinin iyi olması nedeniyle kendisine farklı görevler verildiğini bildiren M.A.B, üniversite öğrencilerinin ikna edilerek  PKK'nın dağ kadrosuna katılmasını sağlamak için farklı illerde toplantılar düzenlediğini belirtti.
Zanlı, daha önce doğu illerinde, ardından da  Edirne, Kırşehir ve Niğde'de yaptığı toplantılar sonunda, ikna ettiği üniversite öğrencilerini o ilin il başkanlarına teslim ettiğini aktardı. Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, PKK terör örgütüne üyelik suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan ve bazı illerde örgütsel toplantılar düzenlediği belirtilen "Umut" kod adlı M.A.B'nin yakalanması için çalışma başlatmış, zanlı Şanlıurfa emniyetiyle yapılan işbirliği sonucunda Halfeti ilçesinde yakalanarak, Kırşehir'e getirilmişti. M.A.B. Kırşehir'deki sorgusunun ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştı. Aynı soruşturma kapsamında, daha önce terör örgütü  PKK'nın dağ kadrosuna eleman kazandırmak için faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle  HDP  Kırşehir İl Başkanının da aralarında olduğu parti yöneticileri hakkında soruşturma başlatılmış, gözaltına alınan 23 kişiden 14'ü tutuklanmıştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa