Advert
Advert

Niğde’ye 14 Tesis Kazandırılıyor…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 161 Milyon TL Tutarındakı 19 Müjde ile Niğde’ye Geliyor

Niğde’ye 14 Tesis Kazandırılıyor…
Niğde’ye 14 Tesis Kazandırılıyor…
Bu içerik 603 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 161 Milyon TL Tutarındakı 19 Müjde ile        Niğde’ye geliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 161 milyon lira tutarındaki 19 adet yatırım müjdesi ile Niğde’ye geliyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Niğde programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 12 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atacak. Niğde’ye 204 Milyon TL’lik 14 Tesis Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  Bugün (22 Ağustos Salı) Niğde’de düzenlenecek olan toplu temel atma töreni ile 204 milyon lira yatırım bedelli 14 adet tesisin temelini atacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  Bugün saat 11.30’da Ömer Halisdemir Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Çamardı Ören Barajı Sulaması, Bor Kemerhisar Gökbez Barajı ve Sulaması, Bor Halaç Barajı ve Sulaması, Ulukışla İmrahor Barajı ve Sulaması ile 8 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DKMP Genel Müdürlüğü’nce Aladağlar Milli Parkı çevre düzenleme çalışmaları ile OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak. Niğde’de 5 aileye gelir getirici tür ve 5 aileye de Orköy sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu ıhlamur, ceviz ve iğde türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.
23 Bin 220 Dekar Zirai Arazi Suya Kavuşacak
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesisler ile 23 bin 220 dekar zirai arazi suya kavuşacak. 4 milyon 190 bin metreküp su biriktirilecek. 12 adet yerleşim yeri ve 1.140 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. Ormancılık projeleri ile de Niğde’de ormanlık alanlar artırılarak, toprak muhafaza sağlanacak. Orman köylüleri desteklenecek.
Niğde’ye Son 6 Yılda 424 Milyon TL’lik 69 Müjde
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 8 Kasım 2012, 22 Ağustos 2013 ve 3 Nisan 2016 tarihlerinde Niğdelilere verdiği 263 milyon TL’lik 50 müjdeye ilave olarak 161 milyon lira yatırım bedeline sahip 19 müjde daha verecek. Böylece son 6 yılda Niğdelilere toplam 424 milyon TL’lik 69 müjde vermiş olacak.
Müjdeler arasında baraj ve sulaması, taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, bal ormanı, mesire yeri, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi verilmesi ile Bor Kılavuz Köyüne 1 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa