Advert
Advert

Niğde’de İTU Daha da Yaygınlaşacak

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü proje birimi tarafından hazırlanan ve Ahiler Kalkınma Ajansı 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “İyi Tarımda Doğru Yarınlara" (İTU) adlı proje eğitimleri başlandı.

Niğde’de İTU Daha da Yaygınlaşacak
Niğde’de İTU Daha da Yaygınlaşacak
Bu içerik 698 kez okundu.

İyi Tarımla Doğru Yarınlara

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü proje birimi tarafından hazırlanan ve Ahiler Kalkınma Ajansı 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “İyi Tarımda Doğru Yarınlara" adlı proje eğitimleri başlandı.

 5 gün devam edecek olan eğitim programlarına ilişkin Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü

Asım Baş yaptığı açıklamada; "İyi Tarım Uygulamaları; (İTU) çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile gıda güvenliğini sağlayan bir tarımsal üretim metodudur. İyi tarım uygulamaları konusunda 1. Olduğumuz ürün elmadır, bunu armut, nektarin, erik ve kavun takip etmektedir. İl Müdürlüğümüz ile birlik ve odalarda tarımsal danışman olarak hizmet veren teknik elemanlara yönelik olarak verilecek eğitimler sayesinde İTU uygulamalarının tüm yasal mevzuatı süreç aşamaları öğrenilecektir. Bu projenin çarpan etkisi uzun yıllar boyunca hissedilecek ve İTU uygulama alanları Niğde’de daha da yaygınlaşacaktır" dedi.

  Baş; "Projemize destek sağlayan Ahiler Kalkınma Ajansına, proje kapsamında teknik elemanlara eğitim veren TCERT Sertifikasyon kuruluşu yetkilisi Özlem Arslan, projeyi hazırlayan Suat Elli, Aslı Alper'e ve İTU uygulamalarında 11. Sıradaki Niğde’de hedefimiz olan ilk 5 içerisine girmesini sağlayacak olan ve bu eğitimi alan tüm teknik elemanlara teşekkür ederim." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı