Advert
Advert

Bor OSB’den Türkiye’nin Her Yerine Beton Prefabrik Yapılar

Bor OSB’den Türkiye’nin Her Yerine Beton Prefabrik Yapılar
Bor OSB’den Türkiye’nin Her Yerine Beton Prefabrik Yapılar
Bu içerik 1056 kez okundu.

Öncü Prefabrik A.Ş. Türkiye’nin en doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine hafriyattan temel imalatına, karkas montajdan çatı cephe kaplamasına her aşamayı kapsayan anahtar teslimi hizmetlerle Niğde’ye gelir getirmeye ve istihdam sağlamaya devam ediyor. Faaliyetlerine taahhüt işleri ile başlayan şirketin 2012 yılı itibariyle Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde 48.000 m2 alan üzerinde prefabrik yapı elemanları üretimine başladığını belirten Öncü Prefabrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çelik, Türkiye’nin her noktasına anahtar teslimi hizmetler sunduklarını söyledi. Fabrikada beton prefabrik yapı elemanları ürettiklerini belirten Çelik: “Müşterilerimize prefabrik yapılarla beraber tamamlayıcı diğer işleri de yaparak, anahtar teslimi hizmetler sunuyoruz. Tamamladığımız ve devam ettiğimiz işlerimiz arasında fabrika tipi binalar başta olmak üzere beton bariyer imalatları, depo binaları, soğuk hava depoları, büyükbaş ve kanatlı hayvan çiftlikleri, hangarlar, spor salonları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, düğün salonları, ön gerilmeli köprü kirişleri, köprü ve viyadük inşaatları bulunuyor. Niğde Belediyesi tarafından Hıdırlık mevkiinde yaptırılan hal binaları (10.348 m2) ile sanayi dükkanlarının (34.260 m2) prefabrik karkas yapı elemanlarının üretimi Öncü Prefabrik A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Özellikle Organize Sanayi Bölgelerindeki yatırımcılar hedef kitlemizi oluşturmaktadır. Şirketimiz Organize Sanayi Bölgelerindeki müşterilere hizmet sunarken; son zamanlarda mesafe fark etmeksizin Türkiye’nin en doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine Türkiye’nin her bölgesine hizmet sunar hale gelmiştir. Bu hizmetlerin ulaştırılmasında karayolu tek tercih olmaktan çıkarılıp, demiryolundan faydalanarak taşıma yapılmaktadır” şeklinde konuştu.
Öncü Prefabrik A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Büyükkeklik ise çalışmalarında güven, kalite ve hızı ön planda tuttuklarını belirterek, “yatırımcılar tesislerinin kısa sürede bitmesini ve faaliyete hazır hale gelmesini istediğinden, çalışanlarımızın da bu kriterlere odaklanması oldukça önemlidir” dedi.
Büyükkeklik yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Prefabrik yapı elemanları üretimi özel bir iş kolu olduğundan klasik inşaat süreçlerinden daha farklıdır. Özellikle projelendirme ve üretim departmanlarında iyi eğitimli ve tecrübeli iş gücü kullanmak önemli olduğundan, bu departmanlarda öğrenmeye açık genç, iyi eğitimli ve tecrübeli bir kadro ile çalışıyoruz. Şantiyelerimizde ise küçük ve esnek zamanlı çalışma ekipleri oluşturmaya özen gösteriyoruz. Şu an fabrikamızda 12 beyaz yakalı ve 68 mavi yakalı olmak üzere 80 kişi istihdam edilmektedir. Şantiye ekipleri ile birlikte bu rakam 120’ye çıkmaktadır.”  2016 yılında 16.420 ton prefabrik yapı elemanı ürettiklerini de açıklayan Büyükkeklik, yıl içinde yaklaşık 50 şantiyede inşaat işleri tamamlandıklarını belirtti. TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TSEK 118 Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, Beton TSE-EN 206-1 Belgelerine sahip oldukları bilgisini veren Büyükkeklik, bu belgelerin yanı sıra Türkiye Prefabrik Birliği’ne de üye olduklarını bildirdi. Sistemleri ve süreçleri müşteri beklentilerini esas alarak sürekli iyileştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Büyükkeklik, müşteri odaklı hizmet ve toplumsal sorumluluk anlayışını, kurum içinde ve dışında güvenilir ve saygın ilişkiler kurmayı,  sektörün önde gelen firmaları arasına girmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa