Advert
Advert

Kemerhisar’a Ankara’dan Heyet

Kemerhisar’a Ankara’dan Heyet
Kemerhisar’a Ankara’dan Heyet
Bu içerik 570 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya, ve Ankara’nın çeşitli mahallerinden katılan muhtarlar, Kemerhisar ve civar köylere ziyaretler gerçekleştirerek sorunları dinlediler.
Niğde’nin Bor İlçesi Kemerhisar Beldesi Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Ankara’dan Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Cennet Mumcu, Batıkent Ergazi Mahallesi Muhtarı Emine Yıldız, Çankaya Anıttepe Mahallesi Muhtarı Ufuk Kablan, CHP Parti Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya, CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem ve Merkez İlçe Başkan’ı Kamil Davarcı katıldı. Kemerhisar ziyareti ardından Niğde’nin Ulukışla İlçesine bağlı Beyağıl Köyünü ziyaret  eden heyet, yapımı devam eden kütüphane binasına katkı sözü verildi. Ankara Yenimahalle Ergazi Mahalle Muhtarı Emine Yıldız, kitap ihtiyacının ciddi bir kısmını karşılayabileceğini ifade etti. Sonrasında Porsuk Köyü’ne geçen heyet, Porsuk Köyü muhtarı Faruk Ünver’in eşinin öncülüğünde kurulan “Gönül Çarşısı” na ayakkabı ve kıyafet desteğinde bulunarak daha sonra ki süreçlerde paylaşımların devam edileceğini belirtti. Köy meydanında yapılan değerlendirmelerde muhtarlar, il özel idareye bağlandıktan sonra hizmet alımında ciddi sıkıntılar yaşadıklarını dile getirirken, köyün gençleri de sosyal tesis, spor alanları, futbol oynayabilecekleri saha yapılmasını talep ettiler. Cumhuriyet Halk Partisi Adana Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, çim saha konusunda yardımcı olacağı sözünü verdi. Toplantıda, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı; “Belediye Başkanı olmadan önce sorumlu bir yurttaş olarak, şuan da ise  Kemerhisar Belediye Başkanı olarak, her zaman alternatif yönetim ve katkı çalışmalarında bulundum. Başkan olarak hizmet etmeye başladığım ilk günden beri de kardeşlik için Çukurova’dan Kartal’a, Çankaya’dan Kıbrıs’a çalışmalarımızı sürdürürken, bulunduğum bölgede de kardeş köyler oluşturarak sorunlara çözüm aradık, olanı paylaştık.” dedi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya, Porsuk Köyü’nde yapılan gönül çarşısının benzerinin Derince’ de “Halk Butik” adıyla hayata geçirildiğini, Porsuk halkı ile Derince halkının bu çerçevede dayanışmayı büyütebileceğini, diğer köy ve ilçelerde de benzer etkinlikler için köprüler kurulabileceğini vurguladı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa