Advert
Advert

Niğde’de Ekonomi Ödülleri sahiplerine verildi

Niğde’de Ekonomi Ödülleri sahiplerine verildi
Niğde’de Ekonomi Ödülleri sahiplerine verildi
Bu içerik 500 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) ve Niğde Ticaret Borsası (NTB) işbirliği ile düzenlenen ‘Ekonomi Ödülleri’ programına katıldı. Hisarcıklıoğlu, Niğde’de ticaret hayatında 30,40 ve 50. yıllarını dolduran iş adamlarına plaket verdi. Bir otelde düzenlenen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen, Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Niğde Belediye Başkan vekili Rıfat Özkan, kamu kurum müdürleri ve iş adamları katıldı. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (NİTSO) Şevket Katırcıoğlu, Niğde’ye havaalanı yapılması, Enerji ihtisas bölgesinin açılması, Ulukışla kuru yük garının açılması, sanayinin geliştirilmesi, ticaret sektörü ve Niğde turizminin gelişimi konusunda oda olarak çalışmalarını yaptıklarını söyledi.
Başkan Hisarcıklıoğlu, katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada, Niğdeli iş adamlarını tebrik ederek istatiksel verileri açıkladı. Hisarcıklıoğlu, Dünyada tek olan barkodlu çek sistemini destek vererek devletin bu uygulamaya geçmesiyle karşılıksız çeklerin oranında büyük düşüş yaşandığını açıkladı. Başkan Hisarcıklıoğlu, ‘‘Türkiye’de iş yeri açılışı yüzde 3 arttı. Niğde’de ise yüzde 7 yani Niğde’de heves var, umut var, para kazanacağız diye iş yeri açılıyor. Türkiye’de ihracat ilk ayda yüzde 8 artmış, Niğde’de ise yüzde 14. Protestolu olan senetler son 1 yılda Türkiye’de yüzde 16 enflasyon kadar olmuş, Niğde’de ise 13. Geçen yıldan daha az protestomuz var. Devletimiz bir sistem geliştirdi. Barkodlu çek. O barkodu okuduğun zaman özgeçmişi ortaya çıkıyor. Borcunu ödüyor mu?, borcuna sadık mı?, kredi kartını ödüyor mu?, çeki karşılıksız çıkar mı? diye takip edilebiliyor. Yani eskisi gibi hayali artış yapmıyor. Bu aşı tuttu barkodlu çek 1 yıl önceye baktığımız zaman karşılıksız çekler yüzde 31 düştü, Niğde’de ise yüzde 67 düştü" dedi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkan vekili Rıfat Özkan konuşmalarını yaparak plaket alan iş adamlarını tebrik ettiler. Hisarcıklıoğlu daha sonra Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i ve yedek parça üretimi yapan bir fabrikayı ziyaret etti. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa