Advert
Advert

Gürer’den Muhtarlar Derneği’ne Ziyaret

Gürer’den Muhtarlar Derneği’ne Ziyaret
Gürer’den Muhtarlar Derneği’ne Ziyaret
Bu içerik 464 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Muhtarlar Derneği Niğde Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Bahtiyar Yamaner ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 16 Nisan Referandumundan önce muhtarlara kısmi iyileştirme yapılsa da yapısal sorunların devam ettiğini vurguladı. Gürer, demokrasinin en önemli işlevini yerine getiren muhtarların sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi. CHP Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı ile Dernek Merkezinde muhtarlarla buluşan Gürer 15 yıllık AKP Hükümetleri dönemlerinde muhtarların hakları kısıtlanmış, muhtarlar özellikle köylerde seçimlerde baskı altında tutulmuştur. ”dedi.
“Muhtarların yardımcı personel, elektrik, su, ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılanmadığını dikkat çeken Ömer Fethi Gürer, bazı CHP’li belediyelerin bu bağlamda muhtarlara örnek destekler sağladığını ifade etti. 15 yıllık AKP hükümetleri döneminde muhtarların pek çok hakkının kısıtlandığını hatırlattı. Muhtarlar için çok şey yapılıyormuş gibi gösterildiğini ancak nüfus kâğıdı ve ilmühaber örneği verme gibi uygulamalarda AKP döneminde değişime gidildiğini vurguladı. Gürer, “Bizler muhtarların önemine inanıyoruz. Demokrasinin en önemli işlevlerini yerine getiren halkın oyuyla seçilen muhtarlarımızın gerek bina, gerek hizmet şartlarını iyileştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Muhtarların her alanda desteklenmesi şart. Çünkü muhtarlar o yörenin sesi. Hizmetler muhtarlar aracılığıyla o yörede sorunlar biliniyor. Bu nedenle muhtarların desteklenmesi kurumsal açıdan güçlendirilmesi gerekiyor. Muhtarlık sonrası silah ruhsat harçlarını dahi kendileri ödüyor, Köyden merkeze yol parasını cebinden karşılıyor kısmen iyileşen gelirleri muhtarlık giderlerine veriliyor. CHP olarak mücadelemiz ile kısmen özlük haklarınız iyileştirilse de daha iyi hizmet için hükümetin muhtarlara yapması gerekenler var. Mecliste bunları dile getirdim getirmeye devam edeceğim “dedi.
Muhtarlar Derneği Niğde Şubesi Başkanı Bahtiyar Yamaner ise CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Yamaner, muhtarlar olarak Niğde için yapılacak her türlü çalışmanın içinde yer almaya devam edeceklerini ifade etti. Bizler bir siyasi kurum değil halkına hizmet için göreve gelenleriz. Bölgemize mahallemize köyümüze hizmet gelmesi ve halka hizmet için çalışıyoruz. Muhtarlara sağlanan destek özünde o köye mahalleye sağlanan destektir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa