Advert
Advert

Sehit Halisdemir’i Rüyasında Gördü, Niğde’ye Geldi

Minik Amine’den Halisdemir’in Kabrinde “Ben Türkiye’yim” Şiiri

Sehit Halisdemir’i Rüyasında Gördü, Niğde’ye Geldi
Sehit Halisdemir’i Rüyasında Gördü, Niğde’ye Geldi
Bu içerik 645 kez okundu.

Kahramanmaraş'tan Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine ailesiyle gelen 5 yaşındaki Amine Traş, şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabri başında dua ederek, "Ben Türkiye'yim" şiirini okudu. Annesi Memduha Gök, dayısı Emin Odabaşı ve anneannesi Hafize Gök ile  Çukurkuyu'ya gelen Amine'yi, FETÖ'nün darbe girişiminde darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir karşıladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'a "Ben  Türkiye'yim" şiirini okuyan minik Amine, şiiri bu kez de şehit Halisdemir için mezarı başında seslendirdi. Amine şiiri okurken diğer ziyaretçiler duygulandı.
Amine, AA muhabiri Hamza TAV’a, 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün sonra rüyasında Halisdemir'i gördüğünü belirterek, "Rüyamda bir tane sepet vardı. İçinde iki tane anahtar vardı. Bu anahtarlardan bir tanesini aldım, öbürünü almadım çünkü o, Ömer Halisdemir abimin anahtarıydı. 'Almam' dediğim andan itibaren yatağımın altından koskacaman eli çıktı. Dedi ki 'ben ölmedim, yaşıyorum.' diye konuştu.
Amine'nin dayısı Emin Odabaşı da "Cumhurbaşkanımızın davetlisi olarak buraya geldik. Bu ziyarete vesile olan  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Bizler de bu vatan, millet için Ömer Halisdemirler yetiştirmemiz lazım." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa