Advert
Advert

İl Çevre Müdürü Uyardı

İl Çevre Müdürü Uyardı
İl Çevre Müdürü Uyardı
Bu içerik 726 kez okundu.

Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, inşaat yapımları sırasında oluşan atıkların belirlenmiş alanların dışına döküldüğünün tespiti halinde 50.975 Türk Lirası para cezası uygulanacağını söyledi. İnşaat yapımları nedeniyle oluşan molozların, hafriyat toprağının ve inşaat/yıkıntı atıklarının rastgele bertaraf edilmemesi gerektiğini belirten Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
İl Müdürü Gençtürk yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“İnşaat sezonunun açılmasıyla yaygınlaşan inşaat yapımları sırasında oluşan Hafriyat toprağı, inşaat/yıkıntı atıkları bilindiği üzere hava kirliliğine ve insanlarda solunum yolu hastalıklarına neden olmakla beraber çevre görüntüsünü bozmakta ve toprağın kalitesini de etkilemektedir. Niğde genelindeki inşaat yapımları nedeniyle oluşan molozların, hafriyat toprağının ve inşaat/yıkıntı atıklarının rastgele bertaraf edilmemesi ve çevre kirliliğine neden olmaması gerekmektedir.
İnşaat yapan firma veya şahısların inşaatın başında ve sonunda oluşan molozları, hafriyat toprağını, inşaat/yıkıntı atıklarını inşaatın yapıldığı belediye sınırları içerisindeki Belediye Başkanlıklarının, Hafriyat Toprağı, İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrol Yönetmeliğine göre belirlemiş olduğu alanlara dökmesi ve döküm sonucunda ilgili Belediyelere bilgi vermesi gerekmektedir. Söz konusu inşaat atıklarının belirlenmiş alanların dışına döküldüğünün tespiti halinde İl Müdürlüğümüzce 2872 sayılı Çevre Kanununun 20/r maddesine göre 50.975 Türk Lirası para cezası uygulanacağının bilinmesi gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa