Advert
Advert

Gürer, Kızılca Köyünü TBMM gündemine taşıdı

Gürer, Kızılca Köyünü TBMM gündemine taşıdı
Gürer, Kızılca Köyünü TBMM gündemine taşıdı
Bu içerik 507 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Kızılca Köyünü ziyaret eden Gürer, köylülerin taleplerini mecliste dile getirdi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor’un Kızılca köyünde Organize Sanayi Bölgesi’ne ait atığın oluşturduğu çevre kirliliğini TBMM gündemine taşıdı. Meclis Genel Kurulu’nda günden dışı söz alan Gürer, Kızılca köyünde yaşayan vatandaşların çevre kirililği ile ilgili yaşadığı sorunların giderilmesini istedi.
KÖYDE ÇEVRE KİRLİLİĞİ
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda günden dışı söz alarak Bor ilçesine bağlı Kızılca köyünde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekti. Organize Sanayi Bölgesi’ne ait arıtmanın sularının Kızılca köyündeki dereye aktığını belirten Gürer, bu durumunda köy içinde ciddi bir çevre kirliliğine neden olduğunu belirtti.
KASABA İKEN KÖY OLDU
Kızılca Köyü’nün, nüfusu 2 binin altında olan belde belediyelerinin köy statüsüne dönüştürülmesi uygulamasından önce kasaba statüsünde olduğunu anımsatan CHP Niğde Millekvekili Ömer Fethi Gürer, “Kızılca kasabası, kasaba ve belediye iken AKP Hükûmeti nüfus gerekçesiyle köye dönüştürmüştür. Bölgenin tarım ve hayvancılık yapan bu şirin yerleşmesinde halk koku nedeniyle mağdur durumdadır. Çözüm, kapalı (kapalı sistem) kanalla atıkların aktığı derenin bölge dışına taşınmasının sağlanmasıdır. İlgili bakana yazılı soru önergesi verdim, Niğde Valisine konuyu ilettim” dedi.
YETKİLİLERE ÇAĞRI
Yetkililerin soruna bir an önce çözüm bulması gerektiğini anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Kızılca Deresi'nin çevreye verdiği olumsuzluklar nedeniyle halk büyük sıkıntı yaşamaktadır. Bir an önce Kızılca Deresi'nin ıslahı ve kapalı sisteme dönüştürülerek atık suların bölge dışına çıkarılması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa