Advert

Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Şavaş Halisdemir ve Şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok programa katıldı

Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Şavaş Halisdemir ve Şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok programa katıldı
Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Şavaş Halisdemir ve Şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok programa katıldı
Bu içerik 440 kez okundu.

Olçok: “Ben onların yanına gidene kadar unutmayacağım”
Şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok Sakarya’da katıldığı programda yaptığı konuşmada, “Ben onların yanına gidene kadar unutmayacağım” dedi. 
Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından gerçekleştirilen ‘Karanlığı Aydınlatanlar’ isimli program geniş katılımla gerçekleşti. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Savaş Halisdemir ve şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok konuşmacı olarak katıldı. Adapazarı Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrasında Gençlik Merkezi Şehir Tiyatrosu ekibi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini tiyatro ile canlandırdı. Bu sırada vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.
Halisdemir: “Hepsi inşallah haklarını helal eder. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kardeşi Savaş Halisdemir, konuşmasına, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı. Bir daha 15 Temmuz gibi olayların olmaması temennisinde bulunan Savaş Halisdemir, "İnşallah bir daha böyle 15 Temmuz gibi günler yaşamayız. Buradan abimin şehitliğini ziyaret eden bütün insanların hepsine teşekkür ediyorum. Hepsiyle aslında teker teker ilgilenmek isterdik ama yoğunluk nedeniyle hepsiyle ilgilenemiyoruz. Ama bir anımı anlatmak istiyorum, Almanya’dan gelen bir amca, torunu, oğlu ve gelinleriyle önce şehitliğe gelip dualarını edip sonra babamı ziyarete geldiği zaman o zaman sokakta görevli askerler bekliyordu. Ben dışarı sokağa dolaşmak için çıktığım zaman amcanın orada yalvarışlarını gördüm, uzak yerden geldim ne olursunuz göreyim diye. Ve amcayı içeri almadıklarını gördüm, amcanın yanına gittim. Amcanın yanına gittiğimde, amca ağlıyordu. O kadar üzüldüm, duygulandım ki gittim amcanın elini öptüm. Görevlilere bırakmalarını söyledim. Sonrasında amcayı görüştürdüm babamla. Amca çıktığı zaman yanıma gelerek dedi ki; sen beni görüştürmeseydin ben buradan çıktığımda yolda giderken kalp krizi geçirir dayanamazdım, Allah razı olsun, dedi. Bu tür insanlar tanıdık Allah hepsinden razı olsun, isteriz ki hepsiyle tek tek ilgilenmek ama günlük 7-8 bin kişi geldiği için yoğunluktan dolayı hepsiyle ilgilenemiyoruz. Hepsi inşallah haklarını helal eder, buradan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Olçok: “Ben onların yanına gidene kadar unutmayacağım”
15 Temmuz şehitlerinden Erol Olçok'un eşi Abdullah Tayyip Olçok'un annesi Nihal Olçok da dün Macaristan'da düzenlenen 15 Temmuz şehitlerini anma programına katıldığını söyledi. Macaristan'da FETÖ'nün okullarının kapatılmadığını belirten Nihal Olçok, "Beni programa devam ettikleri zaman açık davet yapın, FETÖ okulları mensuplarını da çağırın belki sağ ve solumda getirdiklerimi görürlerse kalplerinde bir şey kımıldar, dedim. Unutmak, unutmamak ve unutturmamak, bunun sizde karşılığı nasıl bilmiyorum ama bu salonda çok fazla anne var, onlar unutulmayacağını, nasıl da unutturmayacağını da biliyor. Gündüz unutuyorsanız rüyası var, rüya yoksa kıyafeti var, kıyafeti yoksa sesi var, sesi yoksa dostu, arkadaşı var. Ben onların yanına gidene kadar unutmayacağım. Burada ayakta, karşınızda oluyor olmam, ölmediğim anlamına gelmiyor" diyerek, "Eskisi gibi gülemiyorum, yemek yiyemiyorum, bir gün olacak diye bekliyorum, inşallah rabbim çok uzatmaz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda