Advert
Advert

Niğde’ye Bir Bisiklet Yolu Daha

Niğde’ye Bir Bisiklet Yolu Daha
Niğde’ye Bir Bisiklet Yolu Daha Hamza TAV
Bu içerik 224 kez okundu.

Devlet Bahçeli Bulvarı’nda asfalt, bordür, çevre düzenlemesi ve bisiklet yolu kapsamındaki çalışmalar yoğun bir tempoyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ‘’ Devlet Bahçeli Bulvarı’nı yeni yüzüyle, bisiklet ve yürüyüş yoluyla inşallah önümüzdeki günlerde hizmete açacağız’’ dedi.
Şehrin dört bir yanını şantiye alanına dönüştürerek yeni yatırımları vatandaşla buluşturan Niğde Belediyesi şehir merkezinde asfaltlama, bordür ve refüj çalışmaları da gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kapsamda Devlet Bahçeli Bulvarı’nda yoğun mesai harcıyor. Ekipler asfalt çalışmalarının yanı sıra bisiklet yolu ve peyzaj düzenlemeleriyle yolun daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Yolu sıcak asfaltla kaplayan ekipler trafik akışını sağlayacak şekilde yolu yaya ve araç trafiğine daha uygun hale getiriyor.
EKİPLERİMİZ İKİ FİNİŞHERLE ÇALIŞIYOR
Bulvardaki asfalt ve çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ‘’ Belediyemiz asfalt atma kapasitesini iki katına çıkararak iki finişherle asfaltlama çalışmalarını en hızlı şekilde devam ettiriyor. Devlet Bahçeli Bulvarı’nı yeni yüzüyle, yürüyüş ve bisiklet yoluyla, yeni bsk dediğimiz sıcak karışım temelli asfaltla beraber inşallah önümüzdeki günlerde hizmete açacağız’’ dedi.
DEVLET BAHÇELİ BULVARI ÖNEMLİ BİR BAĞLANTI YOLU
‘’Yollarımızın kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek adına yoğun bir tempoyla çalışıyoruz’’ diyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ‘’Burası şehrimizin hem Bor İlçesi’ne hem Organize Sanayi Bölgesi’ne bağlantısı açısından ve ağır vasıtaların şehir dışına çıkması açısından önem arz eden bir yol. Dolayısıyla bu yolun standardını yaptığımız çalışmalarla yükseltmiş oluyoruz. Peyzaj çalışmalarımız da bu güzergah üzerinde devam ediyor’’ diye konuştu.
TRAFİĞİN YOĞUN ŞEKİLDE KULLANILDIĞI BÖLGE OLACAK
Devlet Bahçeli Bulvarı’nın bağlantı yolu açısından Niğde’nin önemli merkezi haline geleceğinin altını çizen Başkan Akdoğan, ’’ Kızılca Deresi güzergahında yapacağımız çalışmalarla beraber İl Özel İdaresi ve Bayındırlıktan başlayarak ilçelerimizden nüfusun ve trafiğin yoğun olduğu bölgeyi şehir içine girmeden Bor Yolu’na bağlamış olacağız. Devlet Bahçeli Bulvarı, çalışmaların tamamlanmasıyla trafiğin yoğun şekilde kullanıldığı güzergah haline gelmiş olacak. Ekiplerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Bulvar’ımızın Niğde’miz açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...